| invisibleboy a întrebat:

Cati litri de sange sunt in corpul unui om?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

La fiecare 10 kilograme, avem in corp 1 litru de sange.Asadar,daca ai 70 de kilograme, ai 7 litri de sange, daca ai 100, ai 100 s.a.md.

11 răspunsuri:
| iFollowRivers a răspuns:

Un adult are aproximativ 5 litri de sangehappy

| iEmonel a răspuns:

Depinde, poate sa fie si un litru daca omul a avut accident si a pierdut sange, poate sa fie 4, 5 litri [ cantitatea normala la un adult ], poate sa fie si mai mult daca omul se crede vampir si bea sange.

| yasana a răspuns:

5L. funda?

| Laurretta a răspuns:

Un adult are 6 litri.

| NoNameSiPunct a răspuns:

Ntre 5 si 7l. Iar capul (fara gat) cantareste intre 7 si 9 kg.

| alter4ego a răspuns:

La adult 5 litri

| Cineva12 a răspuns:

De curiozitate sau ai nevoie? oricum raspunsul meu este :
Un om de 70-80 de kg are in corp aproximativ 5-6 litri de sange.
Barbatii au cu aprox. 1 L de sange mai mult decat femeile, in corp.

| invisibleboy explică (pentru Cineva12):

Nu am nevoie, am intrebat doar

| Biggiesan a răspuns:

Unii n-au sânge-n ei dă-i în pana mea!

| Crypt a răspuns:

Depinde de varsta si de dezvoltarea accestuia.
Majoritatea au 15L de sange

| alter4ego a răspuns (pentru Crypt):

Te-ai bolunzit la cap? 15 litri? esti cumva elefant? un adult la 70 kg are 5 litri