| Adina23585 a întrebat:

Ce este compunerea descriptiva?

Răspuns Câştigător
| KaramiCa a răspuns:

Compunere in care principalul mod de expunere este descriereahappy. funda?love struck

6 răspunsuri:
| XutZu1997 a răspuns:

Primul tutorial din cadrul emisiunii Cunoaste-ti calculatorul !
http://webxutzu.blogspot.com/......1-cum.html

| EddyMihai a răspuns (pentru XutZu1997):

Tare tutorialul... pacat ca nu ai videoclip

| JustLikeMe a răspuns:

Compunerea descriptiva este o compunere in care folosesti metafore comparatii, epitete, Exemplu : O usa ar putea fi un portal catre o alta dimensiune, plina de lucruri noi interesante, pe care vei fi mandru sa le descoperi impreuna cu prieteni tai etc etc. Sper ca te'am ajutat, Bafta!

| Brokenangel_2837 a răspuns:

Buna! Compunerea descriptiva este compunerea in care descrii ceva( un peisaj, o persoana, etc).

| BenTen a răspuns:

Tu descrii in scris anumite lucruri. Spui parerea ta despre aceste lucruri, cum arata.

| Marciuc_Daniel-Yuri_2000 a răspuns:

Compunerea descriptiva este o compunere in care se folosesc metafore, comparatii, epitete.