| AcoloUndeViselePleaca a întrebat:

Ce-i dragostea?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Cuvintele sunt destul de sarace pentru a defini dragostea. Doar artistii mai au forta si talentul de a crea ceva prin care sa defineasca dragostea.
Unii s-au apucat sa faca studii in ceea ce priveste existenta sufletului, dar cred ca dragostea este CERTITUDINEA existentei lui, si in afara de faptul ca este CEVA CE SIMTIM, ea se si poate vedea, este ceva tangibil prin persoana pe care o iubim.
Daca vrem sa aflam ce este dragostea, ar trebui sa-i intrebam pe cei de langa noi, catre care gandul nostru se duce intr-un mod aproape obsesiv. Ei pot spune cum definim noi dragostea, caci sunt cei care primesc ceea ce noi daruim.

17 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

" Ce e amorul?
Ce e amorul? E un lung
Prilej pentru durere,
Cãci mii de lacrimi nu-i ajung
Si tot mai multe cere.

De-un semn în treacat de la ea
El sufletul ti-l leaga,
Incit sã n-o mai poti uita
Viata ta intreaga "

| proastalenesa a răspuns:

Ce vrei tu să fie.

| Duucu a răspuns:

Dragostea este un sentiment practicați de idioți, iar întreaga lume e idioată, inclusiv eu.

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru Duucu):

Dragostea e intr-un fel "Iubeste-ti aproapele ".
Cmon, de ce suntem idioti daca ne iubim aproapele?

| Duucu a răspuns (pentru AcoloUndeViselePleaca):

Dragostea se află în partea dreaptă a creierului, partea emoțiilor dar și a rațiunii oarbe.Atunci cănd ne îndrăgostim creierul începe să uite de rațiune și face orice pentru a experimenta plăcerea de a iubi, deci practic devine un idiot.

| Exilee a răspuns:

"nevoia de a iesi din tine insuti"

| PVAAVU a răspuns:

Dragostea e pasiunea pentru cineva. Dragostea adevarata o descopera putini in zilele noastre; se descopera in general pentru o persoana care ti-a salvat viata sau ti-a schimbat-o. Daca iubesti cu adevarat pe cineva, nu trebuie s-o parasesti, chiar daca are sau nu avere.Persoanele cu aspect fizic mediu nu te parasesc.

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru PVAAVU):

Exista acum o persoana care te-a schimbat sau ti-a salvat viata pe care o iubesti? Cat despre bani... nu mai vorbesc. Nu am inteles ce-ai vrut sa zici prin "Persoanele cu aspect fizic mediu nu te parasesc."

| PVAAVU a răspuns (pentru AcoloUndeViselePleaca):

Persoanele care nu sunt nici urate nici superbe nu te inseala.Cat despre bani iti zic ca sunt oameni care iubesc o persoana doar pentru ca are o avere, dar daca averea dispare,"dragostea" dispare.Si nu, pentru prima intrebare.

| proastalenesa a răspuns (pentru PVAAVU):

"Persoanele cu aspect fizic mediu nu te părăsesc." rolling on the floor Numai cei care se cred Robert Powell pot debita asemenea tâmpenii. Bazează-te tu pe asta, şi o s-o duci extrem de bine cu dragostea.

| PVAAVU a răspuns (pentru proastalenesa):

Multumesc doamna Robert Powell, iti urez succes in dragoste si alte domenii.laughing)Si vorbeam LA GENERAL, unde era vorba de "fetele cu aspect fizic mediu nu te parasesc".

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru mihaelaalol):

Ce simti tu pentru un baiat este WIKIPEDIA? big grin

| mihaelaalol a răspuns (pentru AcoloUndeViselePleaca):

Eu ti-am dat definitiabig grin

| d3men7zel a răspuns:

Dragostea este sentimentul cel mai frumos care poate fi exprimat de doua persoane, la inceput e mica apoi creste, devine din ce in ce mai mare, dragostea e mai presus de orice, mai presus decat insasi viata, iar fericirea e ceva ce nu poti atinge dragostea, dar in cautarea careia merita sa mergi toata viata. funda?big grin

| MihaiMihaila a răspuns:

Asculta melodia lui banica.

| Hopulele_Gabriel_1995 a răspuns:

Un sentiment de simpatie. big grin

Întrebări similare