| Mihai_6625 a întrebat:

Ce inseamna asta? Ce trebuie sa scriula aceste repere:
- exprimarea unei opinii argumentate, despre modul in care tema si viziunea despre lume sunt reflectate in nuvela aleasa.
- exprimarea unui punct de vedere argumentat, despre modul în care se reflectă o idee sau tema textului narativ în construcţia personajului pentru care ai optat.
- exprimarea unui punct de vedere argumentat, despre modul în care se reflectă o idee sau tema în nuvela/romanl pentru care ai optat.

Nu inteleg ce anume trebuie scris la ele.

6 răspunsuri:
| ionuutzuu a răspuns:

Tre' sa-ti exprimi opinia in 4 fragmente. In opinia mea/In primul rand/In al 2lea rand/In concluzie.

| Mihai_6625 explică (pentru ionuutzuu):

Ti-e asa de greu sa citesti intrebarea, sau dai raspunsuri ca sa te bagi in seama?

| ionuutzuu a răspuns (pentru Mihai_6625):

Coitza, ti-am dat incepturile la ceea ce trebuie' sa scrii, ce e asa greu de dedus? Chiar n-ai scris o opinie argumentativa in viata ta? Pune mana pe o carte de romana si cauta un exemplu pentru numele lui D-zeu!

| Mihai_6625 explică (pentru ionuutzuu):

"Fratica", nu esti pe aceeasi lungime unda cu mine.Eu vorbesc de mere, tu vorbesti de pere.Eu vorbesc de subiectul 3 la romana la bac, tu vorbesti de subiectul 2.
Citeste inainte sa raspunzi.

| ionuutzuu a răspuns (pentru Mihai_6625):

- exprimarea unei opinii argumentate

Tocmai despre ce vorbeam.

| Mihai_6625 explică (pentru ionuutzuu):

Te rog frumos, nu mai raspunde aici.Nu stii despre ce vorbesc, nu ai inteles intrebarea, esti total pe langa.
O zi buna.