| mihai919 a întrebat:

Ce meserie pot sa obtin daca merg pe specializare de filologie?

7 răspunsuri:
| Sophieeeeeee a răspuns:

Avocat, translator, judecator, magistrat si pana la urma daca stii cel putin o limba straina (engleza, de pilda ) poti calatori in orice tara si poti avea o groaza de posibilitati (meserii ).winking

| Memo97 a răspuns:

Avocat, judecator...

| YourQueen a răspuns:

Orice este de lege si politica :-D!

| Nueimportant a răspuns:

Poti sa mergi si in alta orientare poti sa dai la academia militara sau de politie, poti sa dai la UNEATC (daca ai inclinatii spre lumea filmului) poti pe psihologie, poti pe marcheting etc

| vatasanumaria a răspuns:

Profesor,avocat,translator,psiholog,sociolog,

| GeorgiRallu a răspuns:

Profesor de română/limbi străine, avocat, translator, poţi să intrii în politică, justiţie, poţi lucra la ambasadă în ce ţară vrei şi multe altele...

| QuéBek a răspuns:

Avocat.