| MonaiGabriela a întrebat:

Ce ore facem in clasa a 9a la filologie si ce caiete ne trebuie la fiecare materie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romana 4 ore
Matematica 2 ore
Latina 1/2 ore
Logica 2 ore
Ed. Fizica 1 ora
Geografie 2/3 ore
Istorie 2/3 ore
Franceza 2/3 ore
Engleza 2/3 ore
Muzica 1 ora
Desen 1 ora
Religie (depinde daca doresti sa o faci) 1 ora
Fizica 2 ore
Chimie 1 ora
Biologie 1 ora
Dirigentie 1 ora
Depinde cum doresti eu zic ca pentru fizica, chimie, religie, biologie si matematica sa iei caiete mici pentru ca nu o sa faci cine stie ce ...eu asa am procedat. Pentru romana, istorie, geografie, engleza, franceza, logica caiete studențești.
Latină - nu stiu, eu am scris mult acum depinde de profesoară.
Dirigenție - nu am avut caiet.
O sa dai teza la : Romana, Latina, Istorie/Geografie, Engleza /Franceza.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!

| lalala8 a răspuns:

Orele de romana si istorie sunt pe primul loc, dar si limbile straine
o sa faci doua ore de mate pe sapt, dpua de fizica si una de chimie

| Negroi_Narcis_1997 a răspuns:

In clasa a 9 a filologie o sa faci cam aceleasi ore din a 8 a si vei avea in plus latina, logica si literatura universala credwinking cel putin eu asa am facut

| MonaiGabriela explică (pentru Negroi_Narcis_1997):

Mss :]

| Negroi_Narcis_1997 a răspuns (pentru MonaiGabriela):

in clasa a 11 a nu o sa mai faci fizica, chimie, mate, biologie, ci o sa ai o singura ora pe saptamana de stiinte care le include pe toatewinking cel putin eu asa am facut...e foarte frumos profilul...as fi regretat enorm sa nu fi intrat la filo..deci bafta boboaco si rezultate cat mai bunewinking