| Nu_Are_Nume_Deea_1978 a întrebat:

Ce părere aveţi despre facultatea de afară (Anglia, Franţa, Danemarca)?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii foarte inteligent pentru facultate in strainatate. Trebuie sa muncesti mult pentru a trece examenele, nici nu se pune problema de copiat. Plus ca, in functie de facultate, probabil ca se mai face si practica.

| Nu_Are_Nume_Deea_1978 explică (pentru anonim_4396):

Dada... am înţeles că se pune accentul mai mult pe muncă practică decât pe teorie.big grin Şi asta te ajută mai mult în viaţa de zi cu zi. Decât în România, atâtateorie fără rost.

| ovi93 a răspuns:

Te va ajuta foarte mult in viata daca faci o facultate dincolo si nu aici in Romania unde o sa te invete cum sa furi, cel mai bine dincolo mai inveti o limba straina. Daca as fi in locul tau(eu nu am luat bacul am picat la mate ) as alege Anglia sau Egipt. Mult succes in viata!