| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Revolutia Romana din 1989?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ar fi murit niste oameni atunci tu nu ai mai fi pus acum intrebarea asta pe net

| FuriaGogoasei a răspuns (pentru suntserios):

Daca nu ar fi avut acest impact asupra tarii si daca nu ar fi avut atatea efecte negative/dezavantaje nu as fi intrebat. Imi pari frustrat, iesi putin la aer, sau ai tras cu pusca la Revolutie si te simti vinovat?

| suntserios a răspuns (pentru FuriaGogoasei):

Loool, efecte negative? mda... corea de nord o duce foarte bine. Probabil acum si noi mancam doar parizer cu paine si dormeaza cu fes in cap.

| asperger3 a răspuns:

Lovitura de stat

| iAMVi a răspuns:

Lovitura de stat primita de afara, ca sa intre smecherii la putere, recte Iliescu...

| jon987654321 a răspuns:

M*uie Iliescu

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

O lovitură de stat organizată de CIA pentru schimbarea sistemului intr-unul zionist.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

O prostie!

| suntserios a răspuns (pentru Georgian_Daniel_Feraru_1997):

Corect o mare prostie... trebuia sa ramanem in comunism, sa fim precum Coreea de Nord... e misto la baietii aia

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns (pentru suntserios):

Daca intrebi batranii de cum era pe timpul comunismului nu o sa ajungi la o concluzie deoarece unii spun ca a fost bine si ceilalti ca a fost rau din cauza curentului si altele...Acum daca este sa o luam logic, o persoana a reusit sa scoata tara din criza care era in valoare de 11 miliarde de dolari, acum tara noastra are o datorie de 89 miliarde de euro. Datoria asta nu se mai acopera nici daca vinde tara cu totul. Daca atunci nu era revolutie si in ziua de astazi eram la regim comunism eram exact coreea daca nu mai bine.

| suntserios a răspuns (pentru Georgian_Daniel_Feraru_1997):

Adica tu crezi ca in Coreea e bine nu? Usor de zis din fata calculatorului, cu burta plina si fara frica ca maine poti fi impuscat daca nu pupi in cu.r un idiot.