| FuriaGogoasei a întrebat:

Ce parere aveti despre Revolutia Romana din '89?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu nu sunt copil de politician, sunt student la Istorie, sunt pasionat de subiect si sunt de aceeasi parere ca si suntserios. Poti aduce argumente prin care sa sustii teoria ta? Teorie care, intr-adevar, este cam fantasmagorica. El iti cere argumente, iar tu il injuri...

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru AFR81):

Daca esti student ar trebui sa nu te mai bagi in seama aiurea pentru ca i-am trimis si mesaje private si i-am dat si un link sa vada multe din magariile care s-au intamplat in tara asta. Dar userul nici dupa acest lucru nu a vrut sa inteleaga iar tu degeaba esti student. Fabricile si uzinele noastre au fost sabotate sa nu concureze cu cele straine iar resursele ne-au fost vandute de politicienii sclavi ai celor de peste hotare. A fost lovitura de stat si romanul putea sa aiba salarii ca in vest am avut o tara enorm de bogata care a ajuns sa fie sclava din cauza celor care au pus la cale acest plan de a distruge Romania cum au facut si cu Grecia sau argentina si cu multe alte tari, Avem datorii de 100 de miliarde la fmi si in tara asta nu s-a facut nimic unde sunt banii. Singurii care fac ceva sunt privatizatii si corporatiile statul doar imprumuta pentru ei si platim noi. Romania a fost sabotata de cand ceausesc a vrut sa concureze cu fmi dar nu a pus planul in aplicare ca aia s-au miscat mai repede si l-au mierlit. Si este 100% adevarat iti trimit si tie un link iar daca il nimeresc si pe al doilea pe internet sa poti vedea marsaviile care s-au facut de acesti nemernici straini care ne conduc tara din umbra. Daca citesti si tu ca acest prost cum este sunt serios atunci degeaba esti student.
articolul este mare copiezi linkul intreg ca e mare tot ce urmeaza dupa http
http://www.fluierul.ro/......rticle.jsp

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aha, deci nu ai nicio dovada (in afara ca iliescu a fost un conducator de rahat, asta e evident). ai auzit si tu pe unde o teorie a conspiratiei si ai zic ca e interesanta

| Mayhem666 a răspuns:

A fost cu 6 ani inainte sa ma nasc eu, deci nu am nici o parere, doar ca ma bucur ca nu an pruns-o.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Qui prodest?- se stie de pe timpul romanilor. Politia zice la fel - Ia urma banilor. Vezi cine sunt beneficiarii - cui platesti gazul, curentul, benzina, toate fiind din resursele romaniei. Unde sunt profiturile corporatiilor straine si chiar romanesti, chiar nu ai auzit pe unde zboara? Ce au lasat in urma toate tarile care au adus "democratia " in alte state, in frunte cu SUA? Care e traditia lor? Numai daca nu vrei sa vezi esti orb.
http://hotinfo.ro/......i-romanii/
http://jurnalul.ro/autor/ilie-serbanescu.html

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Lasa-l popescule ca el e unul din acei profitori e normal sa abereze pe aici dar o sa vina vremea cand va plati poate cu viata pentru ca face parte din acest sistem care au nenorocit Romania

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

E ok. Eu nu-l pot acuza de nimic. E doar un schimb de pareri, de experienta. Indiferent cine este nu gresec sa-i arat realitatea, sau sa observe ca lumea se trezeste, sa observe ca orice beneficii pot avea unii, pe termen lung nu functioneaza si este doar un pion manipulat. Depinde de pozitia lui, el si-o stie, nu sunt dusmanul nimanui.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Aia a fost lovitura de stat nu revolutie. Au fost implicati Sua, Anglia, Franta, Rusia poate Germania si iliescu stie cine a mai fost sau daca nu stie el Gorbaciov stie sigur. Bunicu lui iliescu a fost bolsevic rus. Au vrut sa-l omoare pe ceausescu din cauza ca Romania concura cu multe din tarile de mai sus si produceau bani multi iar firmele lor aveau pierderi. Dupa ce au reusit sa-l omoare pe ceausescu si l-au instalat pe acest nenorocit liescu ceea ce au facut a fost sa inchida fabrici si uzine ca sa nu le mai faca concurenta ba mai mult au furat si resursele Romaniei si noi facem foame din cauza lor iar ei au salarii mari si traiesc bine. Dupa ceausescu restul celor care au condus tara au fost sclavii puterilor care au nenorocit Romania si nu au avut nici un cuvant de spus. Romania a fost mereu presata de multi dar cand era condusa de turci sau imperiul austro-bozgorian era pe fata acum din 1989 decembrie e condusa din umbra de javre care au distrus poate cea mai frumoasa natiune din europa si i-au facut sclavi si cu-rve in tarile lor.