| Daria a întrebat:

Ce se face la profilul"Stiinte sociale"? Dar la"Filologie"? Despe ce se invata si ce materii se fac? Multumesc.batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| aDa_6148 a răspuns:

Sunt la stiinte sociale. De exemplu in clasa a Xa faci 4 ore de istorie, 4 de romana, 3 de engleza/franceza, 1 de psihologie, 3 matematica, 2 fizica, 1 chimie, 1 biologie 1 antreprenoriale. In clasa a XIa faci 4 istorie, 3 romana, 2 economie, 2 sociologie, 2 engleza, 2 franceza, 2 matematica. Nu mai faci fizica, chimie si biologie.

Ar trebui sa te gandesti bine la ce profil vrei sa dai. Mie-mi pare rau ca am intrat aici pentru ca vreau sa merg mai departe la medicina si trebuie sa recuperezlaughing

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te poate ajuta, www.edu.ro
Pa, pa.

| Alkyda a răspuns:

Pai la Filologie se invata mai multa romana si limbi straine iar la Stiinte socilae romana si istorie ...insa se fac si alte ore cum ar fi matematica, geografie ...insa matematica in ambele cazuri se face numai pana in clasa a 10a