| Junko129 a întrebat:

Ce tipuri de compuneri pot veni la examenul de clasa a 8-a?

Răspuns Câştigător
| Tudor123123 a răspuns:

Arg gen dramatic epic si liric dupa care titlu si mesaj pe epic si liric,paster doina, fabula, balada, basm, carac. personaj si rezumat. La cele de la subiectul 2 este naratiune descriere dialog portret si compunere reflexie care nu am habar ce este

4 răspunsuri:
| Masha0205 a răspuns:

Gen dramatic: caracterizare
Gen liric: Doina populara, pasteluri, mesaj text, concordanta titlului cu mesajul textului
Gen epic: balada populara, caracterizare, titlul textului, mesajul textului, basm popular, fabula

Si am auzit de curând ca schiță nuvela și romanul nu s.ar mai da dar nu sunt sigura, eu una le.am învățat pe toate

| Tudor123123 a răspuns (pentru Masha0205):

Alea s-au scos din 1 noiembrie anul trecut, nu de curand laughing

| Masha0205 a răspuns (pentru Tudor123123):

S-or fi scos din noiembrie dar eu am aflat asta de curând, din pacate

| Tudor123123 a răspuns (pentru Masha0205):

Profesorii aveau ablitatia de a va informa inca de la inceputul semestrului al 2 -lea