| Sebi200000 a întrebat:

Cine poate sa imi dea un rezumat la filmul Hotul de carti?

Răspuns Câştigător
| Rorschach a răspuns:

HOŢUL DE CĂRŢI spune povestea dătătoare de inspiraţie a unei fete pline de viaţă şi curajoase, pe nume Liesel, care transformă vieţile tuturor celor din jurul ei când este trimisă să locuiască la o familie adoptivă, în Germania celui de-al Doilea Război Mondial.
Ea este inima şi sufletul poveştii din HOŢUL DE CĂRŢI.
Citez " O ilustrare emoţionantă a capacităţii spiritului uman de a face faţă vicisitudinilor, această poveste optimistă înfăţişează contrastul dintre inocenţă (întruchipată de Liesel) şi tirania omniprezentă care a marcat epoca respectivă şi patria ei. "

>