| AdelinaC a întrebat:

Credeti ca la romana la bac daca dupa ce am scris in primul rand...in al doilea rand...si am dat exemple la fiecare, exemplele mi se vor considera ca o dezvoltare a argumentelor?

Răspuns Câştigător
| DoarAndy a răspuns:

Potrivit baremului, la acest subiect au fost punctate, printre altele, organizarea şi coerenţa textului, echilibrul între ipoteză, dezvoltarea argumentelor şi concluzie, precum şi utilizarea adecvată a mijloacelor lingvistice necesare unei aprecieri.

Deci da, ţi se punctează

6 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Da

| tunary a răspuns:

Da happy...asa si trebuie. Daca pui si argumentu tau acol sau sa explici atunci e considerat argument happy

| emma_8868 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, ar fi trebuit sa scrii "un prim argument... dupa care exp, al doilea argument... dupa care exp.
Un text argumentativ trebuia sa aiba 1 punctul tau de vedere " din ounctul meu de vedere, sau dupa opinia mea, sau sunt de acord cu autorul" 2 argumentele( este de preferat sau ai cel putin 2 ) si 3 concluzia" in concluzie autorul are dreptate cand spune..."
dar acum ramane la atitudinea corectorului, poate ti le va lua in considerare daca ai dat si exp.

| AdelinaC explică (pentru emma_8868):

Am scris si partea cu opinia mea si in concluzie, insa dilema mea era daca mi se dezvolta acolo la argumente.

| Alex_Anghel_1993 a răspuns:

Nu, nu va considera ca o dezvoltare a argumentelor pentru ca asa este modelul iar daca nu faci asa ori nu o ia in considerare sau iti scde din puncte