| UnCorpSanatos a întrebat:

Cu ce ar fi bine(si mai usor) sa incep sa invat programarea dintre: C, C++, C#, Java,.NET?
In ce ordine le asezati de la cea mai usoara de invatat spre cea mai dificila?
Ofer funda unui raspuns argumentat, cele care le observ ca sunt de la persoane care vor doar numa de raspunsuri le penalizez.
Mersi.

Răspuns Câştigător
| Buutu a răspuns:

În primul rând trebuie să îți placă,fiindcă nu vei reuși multe dacă nu te pasionează.
Încearcă când citești și asimilezi informațiile să și practici!
Poți studia și C dar eu nu văd rostul,dar poți o poți face pentru a înțelege mai bine structura de programare.
Eu îți recomand să studiezi pentru început limbajul Pascal nu foarte profund, după C++, C#, și Java.
.NET cu siguranță trebuie lăsat la urmă fiindcă e foarte complex, pentru el va trebui să ai și cunoștințe de programare Python!
Poți învața multe cu ajutorul internetului darnu totul, vei avea nevoie și de cărți de specialitate și dacă ai posibilitatea din când în când să poți apela la cineva care știe toate acestea!

| UnCorpSanatos explică (pentru Buutu):

Iti multumesc frumos pentru raspuns.

1 răspuns: