| SmileyQueen a întrebat:

Cum pot sa scriu mai repedecrying? Sunt clasa a cincea (nu ma gandesc sa scriu cu dreapta fiindca scriu si mai urat si incet)

Răspuns Câştigător
| DanielVălean a răspuns:

Eu scriu foarte repede, in clasele mici eu faceam exercitii acasa de scriere, mam imi dicta repede si scriam repede si eu si ma durea mana de nu mai puteam. Dar a dat roade acum acest lucru. Te sfatuiesc sa faci si tu exercitii de scriere, sa faci autodictare, sa pui telefonul l-a sunat in 3 minute si sa termini in 3 minute de scris 3 strofe de exemplu. Multa bafta!

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Pai fa exercitii zilnic, 10-15 minute de scris rapid si daca se poate si cat mai frumos, ar fi ideal.Succes! happy

| PuținConteazăNumele a răspuns:

Pai incearca ca in fiecare zi sa scrii cate un pic si cat mai repede. Repetitia e mama invataturii

| SmileyQueen explică:

PS: Stie vreunul unde gasesc stilouri bune pentru stangaci in Braila?

| vega358 a răspuns:

Exerseaza acasa si vei reusi! bafta. funda?

| marciana a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti faci un caiet de copieri in care sa exersezi.

| Angelsareclosetoyou a răspuns:

Fa multa dictare, dar scrie prima data frumos si incet, tot asa dupa aia exerseaza scriind repede si frumos si vezi ce iti iasa. Daca nu iti iasa continua pana scrii superb si rapid.