| mailife a întrebat:

Daca Germania Nazista Invingea URSS?

Răspuns Câştigător
| EmoKidx a răspuns:

Regret enorm ca nu a invins Germania urss-ul.Planeta ar fi fost perfecta.Ar fi fost doar oameni inteligenti, educati, civilizati.Nu ar fi existat atatia ''cioroi''(tigani) care iti dau in cap pe strada, te injura...

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici in acest caz nu cred ca Germania ar fi castigat razboiul ci tot Aliatii.

| HighFlyer a răspuns:

Eu as fi vrut sa distruga Germania urss-ul, dar sa piarda razboiul, deci in final sa se distruga ambele, pentru ca rusii ne-au distrus deja prea mult si inca mai vor asta

| Ibrahimovic a răspuns:

Chiar daca ar fi invins pe URSS, Germania nu cred ca facea fata Statelor Unite. Era inevitabil un razboi intre cele doua daca Germania invingea URSS-ul.
Chiar si asa, imi pare rau ca a pierdut Germania, lumea ar fi fost mult mai educata, civilizata, corecta si nu mai vedeam urma de evreu pe strada, iar pe Hitler il consider unul dintre cei mai mari conducatori din istorie, chiar un geniu militar as putea spune...

Răspuns utilizator avertizat
| Ibrahimovic a răspuns (pentru mailife):

Cred ca superioritatea numerica le era de ajuns...

Răspuns utilizator avertizat
| LineGuide a răspuns:

Nu, pentru ca Germania avea mai multe fronturi decat URSS, deci n-ar fi avut sanse de aparare si ofensiva in acelasi timp.
Mult noroc!

| suMRed34 a răspuns:

Probabil noi nu am mai fi fost astazi aici.

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Bele-ai mielul big grin

| MissR a răspuns:

Nu mai existau evrei in Europa. Romania ar fi fost o colonie Germana, toata lumea ar fi fost educata si civilizata, romanii nu mai plecau in alte tari ca sa munceasca/fure (ca nu ar fi avut voie), mamele/tatii stateau aproape de copii lor, nu am fi mai avut maidanezi pe strazi, nu mai apareau tot felul de "bobme sexy"/"macho meni" in showbiz, si eventual nu mai exista atata coruptie.
Probabil ca am fi trait ca in armata, fara WiFi, fara "făunuri", fara 200 de programe Tv, si munca pe camp.
Deci, de aici tragi tu concluzia.

| martin3000 a răspuns:

Era vai si amar de planeta, cei care nu erau din rasa germana piereau prin lagare, nici tehnologia care este acum nu mai exista. Iti dai seama, inventau Germanii iphone-ul straight face clar nu. Funda?

| Wehrmacht a răspuns (pentru martin3000):

Daca nu era iPhone-ul nu stiai de el deci nu te putea durea ca nu exista un lucru despre care nici nu ai fi stiut.
N-aveau nimic cu cei care nu erau germani. Aveau ce aveau cu cei care se impotriveau sau erau evrei.
Si erau foarte inventivi.Ai auzit de tancul Mause? Singurele probleme erau viteza si faptul ca nu putea trece peste poduri.Deci poate ar fi invetat ceva bun.