| TiTanS a întrebat:

Dau funda! am o intrebare eu sunt slab la chimie si as vrea sa stiu cum se fac problemele de genu asta ...2Na Cl2 = 2Na Cl? ...Na= valenta 1 si Cl= valenta 1 adica vreau sa spun ca aici am rezolvarea deja dar nu stiu cum sa pun cifrele alea pe la cl si na.

1 răspuns:
| Kitty97_6626 a răspuns:

Buna, chestiile astea sunt elementare si diriginta noastra ne innebuneste cu chestiile astea nu vreau sa te descurajez dar e mult de invatat...aa si mai conteaza si in ce clasa esti tongue