| INeeDYoubby a întrebat:

Este necesar de citi beletristica pentru dezvoltarea exprimarii, sau si alte stiluri ajuta?

5 răspunsuri:
| deeeeea1 a răspuns:

Desigur

| andrw1929 a răspuns:

Da este necesara citirea cartii "Belestristica" insa nu numai aceasta carte ajuta!
Toate cele bune!

| zdrangoi a răspuns:

Evident ca citind iti dezvolti vocabularul, felul exprimarii, modul de a conversa.
Beletristica se refera la literatura artistica, insa poti citi si carti tehnice, care de asemenea te ajuta la formarea unui vocabular tehnic.
Totul e sa citesti, dar sa si retii cate ceva.

| geohandmade a răspuns (pentru andrw1929):

Beletristica se refera la literatura artistica, adica aici se incadreaza cartile sf, dragoste, horror, etc. Beletristica nu este o carte.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste beletistica pentru dezvoltarea vorbirii curente si a scrisului gramatical si carti tehnice daca doresti sa ai un vocabular intr-un domeniu tehnic.