| komadechips01 a întrebat:

Heeii TPU! Cum e pe clasa a VI-a? E greu? Ce materie nu va place din a 6sea? / Ce materie va place? [funda!]

17 răspunsuri:
| Ayako a răspuns:

Urasc fizica...si imi place geografiahappy

| DarkBlood32 a răspuns:

Pai eu acum trec in a VI-a. Pai nu stiu cum este. Adica din cate stiu pare sa fie usor. Fizica este usoara. Ora de mate va fi impartita in 2 ore. Ora de algebra si ora de geometrie. La fel si ora de romana. Va fi ora de gramatica si alta de literatura.
In a VI-a este posibil sa faci si informatica. Nu prea este asa placuta. Adica chestii d-astea. Programe bla-bla-bla.
La geografie faceti despre continentul Europa, acum nu stiu cat de usor va fi, depinde te tine, cum inveti.
La biologie faceti zoologie, una din ramurile biologiei.
La fizica veti faceti despre chestii din astea...pentru inceput.
La mate va fi cam greu,ma rog,pentru mine. Sunt enervante chestiile alea cu extragerea radacinii patrate. Dar daca le inveti iti va fi usor.
La romana este la fel de usor,inveti sa te exprimi corect,sa-ti imbogatesti imaginatia.
La istorie,pfff,nici mie nu-mi prea place istoria, dar daca inveti iti va fi usor.
Am uitat sa zic, la unele scoli se face informatica si din clasa a V-a, in altele dintr-a VI-a si in altele dintr-a VII-a.
Si tot asa mai departe, sunt usoare materiile. Sunt floare la ureche. Deci clasa a 6-a mi se pare usoara.
Sper ca te-am putut ajuta.

Succes la scoala. Mai sunt 12 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu merg in a sasea si am 12 ani uite id de mess a meu sa ne mai lamurim!: danilo_solaja contacteaza-ma acum

| Cherilyn a răspuns:

Clasa a VI-a e cea mai usoara. Pe a VII-a si a VIII-a o sa ai de furca.

| LaNaibaa a răspuns:

E foarte usoara. dar depinde si de profesori. Cea mai grea mi s`a parut FIZICA. bleachh!

Răspuns utilizator avertizat
| Genessis a răspuns:

Este usor, in schimb trebuie putin mai mult accent pe matematica si fizica.O sa fie cam grele.

| allynNa20 a răspuns:

In a 6a? Floare la ureche. Stai sa vezi in a 9a...
Niciodata nu mi-a placut sportu'thumbs down
Cel mai mult mi-a placut DESENULlove struck

| Tyrr a răspuns:

Biologia e usoara ....sau cel putin pe timpul meubig grin

| MeeJenn a răspuns:

Fizica e naspa in a VI a. la biologie faceti zoologie, iar la gografie faceti europa, deci e suuuper. e usor in a 6. bafta

| CleverAdvisor a răspuns:

Disectia delfinului.

| splitt a răspuns:

E greu ma, e nasol, nu_te mai duce la scoala, da_o dracu! la ce_ti traba, du_te_n Italia la 18 ani!

| shinestar03 a răspuns:

Sincer,ea nu este o clasa foarte grea. Eu anul acesta am terminat clasa a 6-a.La fizica o sa fie cam greu, si la geometrie dar treci si peste elewinkingCel mai mult mi-a placut geografia!happy, dar cel mai mult am urat franceza...

| CrissBoom a răspuns:

Fizica a fost un chin pentru mine, cred ca era de la profesoara. In schimb, imi placea mult engleza! Bafta!

| Softuuu a răspuns:

Pai clasa a VI-a e plina de surprize. In primul rand ora de mate este imparita in 2: algebra si geometrei. la inceput geometria o sa fie cam plictisitoare segmente, drepte. dar dupa o sa faci unghiru. calcule cu unghiuri si tot asa. Ptr. mine cea mai frumoasa ora era cea de biologie. Dar cea mai urata la inceputul ei. e fizica. o sa faci masuri si o sa te cam plictisesti. La sfarsitul clasei o sa ai parte de EVALUAREA NATIONALA care va cuprinde din toate materiile cate un exercitiu. Daca ai auzit e ok dar eu ti-am spus. Bafta

| AnnaCarla a răspuns:

Buna/ In clasa a VI -a nu e greu...
Mie mi-a placut : Romana
: Biologia ( o sa faci zoologie [ cea mai usoara ] )
: Geografia ( inveti despre europa...Super interesant )
Nu mi-a placut : Istoria ( din cauza profei )
: Iar Matematica e nasoala...la geometrie la inceput e ok dar apoi e mai greu...
Multa bafta! FUNDA?

| SMOOKEweed a răspuns:

E usor in clasa a VI-a, ti se va parea un pic grea fizica, dar asta depinde si de profesori.