| Sceptic123 a întrebat:

Hei, TPU! Ma puteti ajuta cu niste pareri? M-am inscris la Facultatea de Agronomie(Craiova) la masuratori teresre si cadastru, dar sunt nehotarata daca ar trebuie sa aleg aceasta facultate sau sa ma inscriu la cea la management; economia turismului, a comertului sau la afaceri internationale(lb romana). Ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi? Care facultate este mai buna si de viitor?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu îţi recomand să RĂMÂI la Cadastru happy
Întăbulări, documentaţii de cadastru şi topografie, etc. se vor face foarte multe; este de lucru cel puţin pe 50 de ani de acum înainte, mai ales în domeniul întăbulărilor unde abia acum ( în ultimii 5 ani au început ) încep să se mişte lucrurile!
Ca fată vei lucra într-un birou, la Pc/laptop şi vei face documentaţiile; deci, este o muncă uşoarăwinking
Băieţii vor merge pe dealuri, cu cizme de cauciuc, să facă măsurătorile laughing

Toate cele bune!