| Denymatrix a întrebat:

Hello TPU! Imi poate spune cineva cum se face media finala de admitere pentru clasele de arhitectura? Am incercat sa folosesc "formula" de pe fisa primita de la inspectorat, dar este gresita.

Răspuns Câştigător
| Stelian_Cristina_1998 a răspuns:

Nu e asta...se face asa, media din oral+teza inmultit cu 3 impartit la 4 apoi rezultatul aduni cu media facuta pe cls 5-8 si media de la examene si afli media de admiterewinking daca e da-mi notele si ti-o fac eu :*

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Spune-ne și nouă formula să știm despre ce e vorba!

| Denymatrix explică (pentru Azµre):

Formula scrisa in fisa este 3(nota finala la prob.de aptitudini+media de admitere):4 -insa daca o folosesc imi da un rezultat peste 10 :/

| Azµre a răspuns (pentru Denymatrix):

Se face în felul următor
(3 x Nota Finală) + Nota Admitere / 4
Totul împărțit la patru ai înțeles?
Exemplu : Ai să zicem 9 la proba de aptitudini și 8 media de admitere
vine:
(9x3+8):4

| Azµre a răspuns (pentru Denymatrix):

Acum ai înțeles cum se calculează?

| Stelian_Cristina_1998 a răspuns (pentru Denymatrix):

Nu e asta...se face asa, media din oral+teza inmultit cu 3 impartit la 4 apoi rezultatul aduni cu media facuta pe cls 5-8 si media de la examene si afli media de admiterewinking daca e da-mi notele si ti-o fac eu :*