| Ionelauser a întrebat:

Hey. am o intrebare.
In clasa a 3 a in vara am postat o poza din aia de caricatura ( cu o clasa care facea rele si o d-na profesoara care intra in clasa) si am etichetat toti colegi si toti au fost de acord
Si am scris numele ( nu am etichetat-o) doamnei profesoare are acum e fosta ca is in a 5 a si in a 4 A a aflat de poza si mi-a scazut nota la purtare de la FB la B sad
Vreau sa mentionez ca era pe facebook.
Nu stiu ce sa fac ca eu am reputatia ca fata cuminte si nu am avut reclamatii de comportament de la nici un profesor/coleg.
Ce sa ma fac? vreau sa am FB chiar daca atunci eram in clasa a 4 a si acum is in a 5 a
Sa fac reclamatie la secretariat?
Ce sa fac? vi se pare normal ce a facut aceea doamna?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai gresit si ai fost sanctionata, nu ai ce sa faci acum. Daca erai nemultumita trebuia sa faci o reclamatie, la conducerea scolii, imediat ce ti-a fost comunicat calificativul.

| lpavel a răspuns:

Din pacate are dreptate pentru ca NU ai nici un drept sa postezi poze sa nu zic caricaturi care-s mai grave!
Eu cred ca ar trebui sa lasi lucrurile asa cum sunt ca ar putea deveni mai grave daca incerci sa faci reclamatie...
Ai gresit asta e, nu e sfarsitul lumii, toata lumea mai greseste, nimeni NU e perfect!

| Ionelauser explică (pentru lpavel):

Era in afara scolii

| lpavel a răspuns (pentru Ionelauser):

Aici nu e vorba de scoala, ai incalcat niste drepturi a mai multor persoane!
Crezi ca daca te-ar vedea profa ca-ti bati joc de o batrana cand esti in vacanta atunci nu ar lua masuri? Purtatrea nu tine numai de scoala ci si in viata de zi cu zi! Daca esti prinsa in fapt, e datoria ei sa te mustre putin, si cum poate face? Ai observat asta... happy

| Ionelauser explică (pentru lpavel):

M-a facut de rusine in fata clasei si dupa ce a iesit sa vorbeasca toti colegii au inceput sa ma huiduiasca si etc etc. si eu am plans. dar nu era ceva rau in care o faceam de ras ii se vedea doar catalogul si piciorul si nu era batrana si doar i-am scris numele. ca am vazut si la altii.

| lpavel a răspuns (pentru Ionelauser):

Daca nu scriai nume scapa-i usor dar asa... imi pare rau pentru tine ca vad ca nu pari o persoana rea dar ai facut ceva fara sa gandesti. asta e, treci peste, n-ai ce face!
Cu timpul vor uita, binenteles tu nu dar asa vei invata sa gandesti de 2 ori inainte sa faci ceva!

| Ionelauser explică (pentru lpavel):

Multumesc!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!