| EuSuntMarius1 a întrebat:

Hey TPU, știu că dacă am dosar penal nu pot intra la poliție, dar pot să dau la drept să devin avocat sau procuror? Am dosar penal de la 17 ani, nu am mai făcut nimic de atunci, fără miștouri vă rog

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar cu dosar penal nu ai cum sa intri in Politie, armata sau sa ajungi vreodata avocat sau judecator, nu poti lua gestiune intr-un magazin, nu poti lua functii de raspundere intr-un stat sau parlament si multe altele.
Imi pare rau, dar dosarul penal il ai pe viata, nu este ca o amenda care azi o platessi si maine uita toata lumea de ea.

| SeniGo a răspuns:

Depinde, ce fapta ai?

| EuSuntMarius1 explică (pentru SeniGo):

Consum de droguri, am vreo șansă?