| nicole96 a întrebat:

In legatura cu examenele de admitere la liceu... Maine este cel la lb. romana si as vrea sa stiu ce este cel mai probabil sa ne dea dintre pastel, fabula, nuvela, basm sau schita?
App: dau funtitza:X

Răspuns Câştigător
| LovinHisGoldenEyes a răspuns:

Persoanl,cred ca undeva intre pastel-nuvela.Si poate un pic din schita.Sau basm.

Nu se stie. Nimeni nu stie.
Dar cred ca se pune accentul pe genurile facute in clasa a 8a. deci nuvela si pastelul.
Dar nu e batut in cuie.

Bafta maine!

8 răspunsuri:
| WeeD a răspuns:

Pai nu se stie.

P.S: Ai uitat de balada.

| kattya96 a răspuns:

Pai, iti zic cum gandesc eu. Schita nu cred, nuvela nici aia nu cred, daca la varianta aia care au postat-o ei era o fabula nu stiu daca ne da un pastel ( chiar daca e faza ca este scrisa in versuri).
Si daca la varianta au dat fabula, eu zic ca e prea usor sa dea tot fabula si la examen, sau s-ar putea sa ne dea tocmai ce nu ne asteptam.
Stii cum se selecteaza, ne-a zis profa. Ei au 10 variante. Si pe calculator trag la sorti una, deci s-ar putea sa pice orice.
SUCCES, O SA AVEM NEVOIE happy!

| Emma_5696 a răspuns:

Eu cred ca o sa ne dea fabula... happy

| vlad_2650 a răspuns:

Si eu sunt curios

| KimSooMin a răspuns:

Cel mai probabil ne va da pastel pentru ca intr'un comentariu sau o argumentare de apartenta la specie la un pastel cuprinde cele mai multe cunostinte acumulate pana acumwinking [funda? ]

| Pinkyx a răspuns:

Eu cred ca fabula, pentru ca si modelul dat este tot cu o fabula.Si la teza la romana, proful ne-a zis sa ne uitam bine pentru fabula. si chiar fabula ne.a dat. Eu cred ca modelul dat este o avertizare ca va fi fabula thinking sper sa fie fabula! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu presupun ca nu o sa ne dea fabula sau pastelul pentru ca fabula a fost in model iar pastelul s-a dat la sesiunea pentru olimpici. Dar...tot e posibil si noi trebuie sa fim pregatiti happy

| iVladu a răspuns:

Nuvela