| xsl33t a întrebat:

La facultate se fac transferuri, intre semestre sau dupa 1 an, la un alt profil din acea facultate sau chiar la alta facultate? daca da cum se procedeaza ( transfer la buget nu taxa)

1 răspuns:
| evostyle7 a răspuns:

Nu exista transferuri la facultate. Nu vrei sa mai mergi, iti ingheti anul si mergi in alt an, sau anulezi contractul de studii, iti da diploma originala de BAC inapoi si la revedere. Vrei sa faci alta facultate, atunci te duci sa te inscri cand e anuntata perioada de inscriere ( cu dosar sau cu examen ). Daca iti ingheti o facultate, si mergi la alta, nu mai poti fi buget la a doua. Doar daca anulezi contractul, dar nu sunt sigur.