| lapadatgeorge a întrebat:

Mi se mai poate elibera anexa la fisa de inscriere pentru probele de aptitudini?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Măi băiete : se vede că eşti cam "greu de cap" :(

Ţi-am EXPLICAT la "n" întrebări anterioare ( similare cu aceasta ) că :
"Dacă doreşti să participi la PRIMA etapă de admitere în învăţământul liceal de stat, atunci NU mai poţi da probe de aptitudini :(

Dacă doreşti să participi DOAR la a 2-a etapă de admitere în învăţământul liceal de stat, atunci se mai pot obţine Anexe ale Fişei de înscriere ( pentru probele de aptitudini ) în perioada aferentă - vezi "Calendarul Admiterii" de la linkul :
http://mate.info.ro/......4-2015.pdf "

Deci, pentru PRIMA etapă de admitere în învăţământul liceal de stat NU ţi se mai poate elibera Anexa la Fişa de înscriere ( pentru probele de aptitudini )!

Oare, este chiar aşa de GREU de priceput?
Ori crezi că pentru tine se face o "excepţie de la regulă"?

Toate cele bune.

| lapadatgeorge explică (pentru bursuc001):

Nu, nu cred asta, dar acea intrebare era veche si poate multi utilizatori nu au vazut-o. De aceea am pus-o din nou! happy

| bursuc001 a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Okwinking

Dar, cred că ŞTI că majoritatea userilor sunt "copilaşi" între 10-20 de anişori şi NU prea poţi pune bază în ceea ce-ţi răspund laughing
Iar restul fac mişto...

NU cred că sunt mai mult de 10-20 de persoane ( între care şi eu ) care răspund SERIOS/pertinent la întrebările puse de voi!
Deci, NU vei primi un răspuns mai CORECT decât cel dat de mine happy

O zi frumoasă.

| lapadatgeorge explică (pentru bursuc001):

Nu am o asemenea certitudine ca si tine, deci...

| bursuc001 a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Nici o problemă, ai timp să te convingi că e aşawinking

| lapadatgeorge explică (pentru bursuc001):

Si cand o pot cere la secretariat? Oricand?

| bursuc001 a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Mda, observ că nu ţi-a luat mult timp ca să te convingi happy

NU poţi cere acum Anexa la Fişa de înscriere!
Poţi s-o ceri doar în 15-16 iulie.

Iar în 16 iulie are loc şi "Înscrierea candidaţilor la liceele care organizează probe de aptitudini sau probe de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă"!

În 17-18 iulie are loc "Susţinerea probelor de aptitudini sau a probelor de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă ori de limbă maternă" - vezi Calendarul de mai sus, la pag. 5-6...

| CristeaDiana99 a răspuns:

Deci, daca ai dat proba si ai luat-o cu nota de trecere si nu esti singurul din scoala ta care a dat aceste probe, anexele se trimit la scoala sau se duce secretara la centrul unude s-au sustinut aceste probe si le ia pe toate pentru a le adauga la dosar.