| MorcovMajestic a întrebat:

O fata care are mama romanca si tata persan, e o persoana de culoare? Chiar daca ea e alba?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si albul este o culoare. happy

| doctorandus a răspuns:

Eu cunosc un iranian si e mai degraba rosu decat maro sau negru.

| Drimmero a răspuns:

Nu mai exista Persia, s-a divizat in mai multe tari in ziua de azi.
Cum sa fie de culoare daca ea e alba, astia din tarile arabe nu sunt negri cum sunt africanii, sud-americanii etc, au un pigment inchis si ei cum sunt tiganii, dar nu toti sunt asa, doar o parte, multi sunt albi, tenul mai inchis la culoare e generat din cauza conditiilor geografice si climatice, traiesc in desert.

| gabicoo a răspuns:

Iranienii sunt de rasă albă!
Din cauza condițiilor de mediu au pielea un pic mai pigmentată!

| alina2k18 a răspuns:

Sunt 3 rase mari si late : alba(caucaziana), neagra(africana) si galbena(mongoloida).
Deci rasa alba e fetita cu tati iranian.
PS: Persoana de culoare chiar daca e alba laughing

| MorcovMajestic explică (pentru alina2k18):

Ea isi spune persoana de culoare.

| alina2k18 a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Sa puna mana pe o carte ca il face pe ta-su de ras sau sa discute cu el mai binewinking
Spre deosebire de romanasii care uita limba romana dupa 2ani de "Italea si Spanea" iranienii stiu istoria Imperiului Persan de mici copii, separat ca sunt f mandriwinking.

| MorcovMajestic explică (pentru alina2k18):

Asa i-am zis si eu, ma gandeam ca poate e ceva ce imi scapa
Si daca ar avea sange de negru, tot mi se pare aiurea sa isi zica poc
Ea a ma zis si ceva de genu ca oamenii o trateaza ca pe o persoana de etnie rroma si e acelasi lucru dar SINCER e foarte alba, pare doar o bruneta obisnuita si e si frumusica cred ca vrea atentie

| MotoBlitz a răspuns:

Pai, persanii nu sunt de culoare, se nasc albi, dar din cauza condițiilor devin mai închiși la ten. Deci, nu esti de culoare. Mi se pare foarte frumos să ai un tată din Orientul Mijlociu, sper că te mândrești cu lucrul acesta. Zi frumoasă!