| cocolate a întrebat:

Pentru cei ce au avut evaluare nationala,ce explicatie au dat la semnificatia titlului ~randuri pentru anul nou~?,am nevoie repede de raspuns, multumesc!

2 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Titlul acestei poezii este analitic, folosit cu sens propriu, exprima venirea Anului Noua si odata cu el, a tradiitilor si obiceiurilor ce trebuiesc respectate pentru intampinarea lui.

| djphilosoph a răspuns:

Autorul personifica Anul Nou, "randuri pentru cineva" insemnand a trimite o scrisoare. [Dai cateva citate, le exmplifici]. In concluzie, titlul este foarte bine ales reflectand continutul.