| king5151 a întrebat:

Pot fi provocate cutremurele? Si de ce sunt asa multe in ultima vreme? De cand cel din Turcia sunt si la noi pe banda rulanta

34 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cum iti inchipui tu ca le provoaca cineva?
Si de ce le-ar provoca?

E inspaimantator cum o imbecila a zis prin online tampenia asta si brusc sunt oameni care iau de buna asta.

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

Nu de la sosoaca a pornit asta.Pe net sa zvonit cum ca ar fi vorba de h.a.a.r.p

| slayer09 a răspuns (pentru suntserios):

Sa stii tu ca multe in lumea asta se intampla fara ca noi sa stim si credem doar ceea ce ni se spune. Si iti zic sigur ca suntem "super" manipulati. Acum poate cutremurele nu o fi fost provocate, dar nu stim nimic cert, pentru ca cu tehnologia din ziua de azi, cu tot ce se intampla in lume, nu ma mir sa fi fost provocate cutremurele. Gandeste-te si la coronavirus....cand a inceput pandemia, toata lumea speriata, au inceput astia in online cu suspiciunea cum ca e o manipulare, si se pare ca dupa 2 ani asa este. Deci daca au ajuns ca ne manipuleze printr-un virus d-asta e clar ca la nivel inalt se poate orice. Chiar si vremea se poate schimba prin "nu stiu cum se numeste" de ionizeaza admosfera. Multe nu stim...

| suntserios a răspuns (pentru slayer09):

Când ai scris că tu crezi că au fost provocate cutremurele am ras și am zis că ești drăgălaș. Când am citit ce ai scris despre corona m-am convins.

| slayer09 a răspuns (pentru suntserios):

Ok frate...cum am mai zis...fiecare alege sa creada ce vrea. peace

| slayer09 a răspuns (pentru suntserios):

P.S. spune-mi unde e coronavirusul acum? de ce a murit asa repede? de ce cand a venit razboiul brusc...coronavirus a disparut si toate stirile despre el? nu e oare manipulare?

| suntserios a răspuns (pentru slayer09):

Zi-mi te rog că nu ai pus întrebările de mai sus.

Cum adică unde e coronavirusul acum? E printre noi, doar că suntem vaccinați, suntem trecuți prin boala, tulpinile au scăzut în intensitate samd. Nu a murit niciun virus. E acolo. Doar că după 3 ani și când un nebun bombardează oameni nevinovați, da asta e știrea mai importantă. Nu e nicio manipulare, e doar prostie crâncenă.

| slayer09 a răspuns (pentru suntserios):

Dar de ce se luau bani pentru ca mortii sa fie trecuti la coronavirus, stiu un vecin care a murit de infartc iar sotiei lui in timp ce era coronavirus in floare medicul legist sau cine era el, i-a spus ca ii da 3000 lei daca e de acord ca sotul ei sa fie trecut cum ca a murit de coronavirus. nu e manipulare? unde era atunci gripa si alte boli, la tv nu mai auzeai de gripa, toata lumea avea coronavirus indiferent de boala pe care o avea. cei bolnavi de cancer si cu alte boli nu mai puteau fi tratati normal ca trebuia sa fie neaparat tratati de corona. tu chiar nu ai vazut lucrurile astea? si sunt mult mai multe supsiciuni d-astea la care eu nu vad o logica. dar in fine...nu e cazul acum sa ne batem pe polemici. tu sa fii linistit acolo in sufletul tau si sa ai parte de bucurii.

| suntserios a răspuns (pentru slayer09):

Bai omule nu mai scrie. Dai dovada de prostie cu fiecare propoziție scrisă. Și cu frază asta convingi in prostie

"medicul legist sau cine era el, i-a spus ca ii da 3000 lei daca e de acord ca sotul ei sa fie trecut cum ca a murit de coronavirus"

Medicul legist e singurul, repet SINGURUL, care stabilește cauza decesului. Daca el voia sa scrie covid, scria covid. Daca voia sa scrie infarct scria infarct. NU FAMILIA stabilește cauza decesului. Așa că ce scrii tu acolo că familia a fost plătită să stabilească cauza decesului e dovada unei prostii imense, a unei imbecilități nemarginite. Și ghici ce, povestea asta cu 3000lei, fix 3000lei am auzit-o de 1000ori in anii 2020. Știi de unde a provenit? De la RomaniaTv. Și toți au tăvălit-o mai departe... Oprește-te din scris tampenii

| slayer09 a răspuns (pentru suntserios):

Omule, asta s-a intamplat unui vecin, nu am auzit la tv. Mi-a povestit sotia lui, asa ca nu e poveste de la tv, e fix realitatea. Nu stiu ce medic, ca o fi legist ca o fi nu stiu ce cert e ca cineva a venit la femeie si i-a spus ca daca il trece ca decedat de covit ia 3000 de lei. si cu asta inchei, gata nu mai zic nimic ca oricum nu ne intelegem, fiecare are credinta lui.

| suntserios a răspuns (pentru slayer09):

Familia NU STABILESTE CAUZA DECESULUI. punct. Ceea ce dovedește imbecilitatea a ceea ce scrii tu. Și să vezi. Fix 3000lei erau în toate poveștile cu "medicul legist a promis familiei daca îl declară mort de covid " poveste luată de prin televiziunile și grupurile de conspirationisti retardați. Te faci de rușine

| slayer09 a răspuns (pentru suntserios):

Frate daca nu vrei sa crezi este fix problema ta, eu stiu ce stiu, daca tu nu accepti sa vezi ceea ce se intampla in lumea asta si esti bombardat cu toate informatiile proaste de la tv si crezi doar ce se spune la tv atunci fii cu pace frate si Dumnezeu sa iti dea luminare sa vezi cu adevarat ce se intampla in lume in perioada asta. Sau ma gandesc ca iti e frica sa vrei sa crezi ceea ce se intampla cu adevarat in lumea asta.

| suntserios a răspuns (pentru slayer09):

Tu intelegi ca MEDICUL e cel care stabileste cauza decesului si NU familia?
Intelegi asta?

"esti bombardat cu toate informatiile proaste de la tv"

Esti pe bune cu asta? Cu vii cu mizeria aia de poveste cu 3000 lei rostogolita pe la televiziunile conspirationiste, eu iti explic procesul in realitate si tot tu ma acuzi ca sunt bombardat cu informatii false de la TV... eu? Serios? Eu? Cand tu vii cu mizeria asta de poveste luata de la Romania TV? Pobeste pentru care au fost si amendati pentru ca s-a dovedit a fi falsa?

https://adevarul.ro/......31182.html

Esti praf ma baiatule... esti praf. Si ai ales si persoana gresita careia sa ii exprimi gandurile tale... Eu am pica pe prosti, dar pe prosti conspirationisti si mai si.

| slayer09 a răspuns (pentru suntserios):

Fratele meu cel care e prea serios in gandurile si nici urma de a intelege ce vreau eu sa zic. Treaba nu este luata de la tv ci a fost un caz real al vecinei mele, nu mai conteaza ce a pus medicul legist ce s-a intamplat pe fisa aia, de ce nu a pus el direct decedat de covid si nu mai veneau aia din conducere sa ii zica de bani nimic, cert este ca cineva din din spital a venit cu propunerea asta. Clar. Daca tu vrei sa crezi ce iti zic astia la tv despre ce este adevarat si nu iti pui tu mintea la contributie si analizezti tu lucrurile in sinea ta, o sa te duci ca oile la taiere, asa cum vrea sistemul asta global sa fii. Si cu asta inchei...ca nu am cu cine discuta, eu o tin pe a mea, tu pe a ta, oricum nu ne vom schimba parerile nici eu nici tu, pentru ca noi 2 gandim diferit. peace bro

| suntserios a răspuns (pentru slayer09):

Ce coincidenta... toti care au avut povestea asta stiau de la un vecin. Un vecin care nu da detalii, doar da vina pe spital ca face manareli.

Hai ma baiatule... cum sa zici asta "nu mai conteaza ce a pus medicul legist "
Cum ma baiatule sa zici asta, cand el pune semnatura si stampila. Cum ma baiatule? Cum?

Serios? In prostia ta, tu ma acuzi pe mine de

"nu iti pui tu mintea la contributie si analizezti tu lucrurile in sinea ta"

Cand eu ti-am explicat clar si la obiect o analiza clara despre cine si cum stabileste cauza decesului tu imi spui mie ca eu nu analizez si nu imi pun mintea la contribuie? Eu ma baiatule? Eu? Eu nu imi pun minte la contributie cant tu rostogolesti o imbecilitate auzita prin vecini?

" pentru ca noi 2 gandim diferit" Nu boss, eu gandesc, tu iei chestii de bune pe care le auzi si care crezi ca te fac inteligent daca le spui mai departe. Supriza. Singurul lucru pe care l-ai dovedit este ca tu crezi orice mizerie ti se spune.

| slayer09 a răspuns (pentru suntserios):

Eu m-am gândit în general când am spus de analiză. Să analizezi tot ce se întâmplă în lume în perioada asta, si sa vezi să pui cap la cap ce se întâmplă și poate o sa vezi și tu că suntem manipulați. Lumea e înmagazinată de frica, crezi că nu se vrea asta? Sistemul nostru, educațional, sistemul nostru de sănătate, toate sunt puse la pământ, de ce? Pentru că asta se vrea frate. Și coronavirus și războiul și extratereștrii și ce o mai fi pe la tv că eu nu mă mai uit de mult la tv dar mai aud pe ici pe colo toate sunt manipulări, daca stai bine și analizezi. Războiul care e acum nu e război așa cum ar trebui sa fie, e un ping-pong.Crezi că nu suntem manipulați, crezi că sistemul asta care vine dinafară asta ne distruge, și ne distruge sufletul în primul rând. Da, sunt prost, pentru că nu știu să exprim mai mult, că nu pot face omul să înțeleagă, că nu știu cum să mă exprim. Dar nah...îmi accept creierul asta prost pentru că altul nu am, dar noroc cu cei că tine că ne îmi luminează mintea și îmi dau seama că sunt prost, că dacă nu ziceai, nu știam? Numa bine frate și Domnul fie cu tine.

| suntserios a răspuns (pentru slayer09):

"Sistemul nostru, educațional, sistemul nostru de sănătate, toate sunt puse la pământ, de ce?"

Am inteles, a fost inventat covidul, razboiul si baloanele zburatoare din SUA pentru manipularea romanilor happy Fix, 196 state din lume s-au inteles sa inventeze ceva ca sa manipuleze romanii.

Omule, asculta-mi primul sfatu. Nu mai scrie. Fiecare propozitie scrisa de tine e o prostie mai mare.

| slayer09 a răspuns (pentru suntserios):

Lasă frate, tu trăiește așa cum vrei tu și vedem noi peste câțiva ani, sa vezi ce o să iasă la iveală. Că minciunea nu poate fi ținută ascunsa prea mult timp, acum depinde și dacă vrei să crezi in minciuna sau nu. Gata, nu mai scriu că apoi să nu te tâmpești și tu din cauza mea?

| suntserios a răspuns (pentru slayer09):

M-au mai amenintat cativa ca tine "sa vezi ce patesti peste 1 an ca te-ai vaccinat" ca conspiratii, ca ordine mondiala... uite ca au trecut 2 ani si nu am patiti nimic.

"acum depinde și dacă vrei să crezi in minciuna sau nu." chiar nu vreau sa cred in minciuna, de aia contest atat de agresit minciunile scrise tine. Intelegi?

| slayer09 a răspuns (pentru suntserios):

In minciunile astora de la tv și tot ce ne baga ăștia pe gat. Iar eu nu am amenințat, ci o să fie o constatare, când lumea o să își de-a seama că tot ce se întâmplă e o manipulare. F bine că te-ai vaccinat, nu mă interesează cine cum s-a vaccinat, mai mult îmi pare rau că sunteți orbiți și nu vedeți ce vor să facă ăștia cu noi, puterea oculta sau cum le-o zice ăștia. O să ne înspăimântăm și o să murim de frica înainte de vreme. Crezi că sistemul ne vrea binele?

| suntserios a răspuns (pentru slayer09):

Cu ce te ocupi in viata de zi cu zi?

| slayer09 a răspuns (pentru suntserios):

Cu it-ul, ce tine de tehnologie, pc-uri, retelistica, telefoane, videointerfoane, sisteme alarma, camere supraveghere

| suntserios a răspuns (pentru slayer09):

Si ce parere are oculta mondiala / puterile globale ca un tehnician sau ce esti tu a descoperit secretele lumii?
Te lasa sa supravietuiesti sau te urmaresc prin camerele alea de supraveghere de le montezi?

| Utilizatoare123 a răspuns (pentru suntserios):

Nu o imbecila a zis... E o chestiune despre care se discuta din secolul 20 laughing
''Roger Clark, lecturer in geophysics at Leeds University said in the respected journal Nature in 1996, responding to a newspaper report that there had been two secret Soviet programs, "Mercury" and "Volcano", aimed at developing a "tectonic weapon" that could set off earthquakes from great distance by manipulating electromagnetism, said "We don't think it is impossible, or wrong, but past experience suggests it is very unlikely". According to Nature these programs had been "unofficially known to Western geophysicists for several years". According to the story the Mercury program began in 1987, three tests were conducted in Kyrgyzstan, and Volcano's last test occurred in 1992. ''
''New Zealand's unsuccessful Project Seal programme during World War II attempted to create tsunami waves as a weapon. It was reported in 1999 that such a weapon might be viable.[8]''
Sursa - Wikipedia

| suntserios a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Tu crezi că asta a auzit asta de la Roger Clark, lecturer in geophysics at Leeds University? Că eu fac pariu că a auzit de la Sosoaca și Carmen de la Salcioara

| Utilizatoare123 a răspuns (pentru suntserios):

Si care e ideea? Sosoaca a inventat ea? TOATA PLANETA vorbeste de asta, nu e ceva local. laughing Important e ca in trecut a existat INTENTIA de a provoca cutremure/tsunamiuri in mod artificial, ca arme pentru razboi, experimente etc. Discutiile s-au raspandit in timp. De fapt, nu stie nimeni daca exista sau nu. E necesara doar curiozitatea omului/intentia de prima data ca sa realizezi ca la unele chestii se pot lucra. Ideea de tectonic weapon nu este o conspiratie. Doar ca nu vom sti daca exista sau nu.

| J0B0MAT a răspuns:

Atâtea bombe care se tot dau nu fac bine scoarței terestre.Cu siguranță produc vibrații care au efecte precum vedem.

| tudorvolcano a răspuns:

Da, pot fi, prin bombe nucleare. În Coreeea de Nord, cât și prin Siberia au fost cutremure din cauza bombelor nucleare, din câte am auzit.

Șocul provocat de o explozie nucleară e suficient încât să provoace un cutremur.

S-ar putea să fie și alte metode, aproape sigur sunt, mai bine spus, e doar o chestiune de tehnologie.

Putem controla ploile, vântul, căderile de zăpadă, cursul apelor, cutremurele la un nivel limitat, ne rămâne să învățăm să controlăm uraganele și vulcanele.

| Bilii a răspuns (pentru tudorvolcano):

Da pot fi provocate si de oameni. Eu provoc de obicei cutremure des. De obicei cand ma pun in pat sau pe scaun la calculator. Oricum cele provocate de oameni nu pot darama case ca in Turcia

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru tudorvolcano):

Mai pot fi provocate si de expoatarea gazelor de sist... altfel, exista teorii conform carora si rusii si americanii ar avea tehnologia necesara provocarii de cutremure. Pe de alta parte, rusii n-au cu ce sa isi imbrace soldatii in puii mei... iar americanii nu ar avea absolut nici un interes sa provoace cutremure la noi.

| alzr a răspuns:

Sunt fenomene naturale, este normal ca ele sa existe. Treaba cu "cineva le-a provocat" este o mare minciuna adusa si imprastiata cu cei care au crescut in comunism si nu stiu sa scrie corect. Si in Japonia sunt cutremure odata la cativa ani si nasoale, deci este absolut N O R M A L. Asa functiona lumea. Punct!

| niko67 a răspuns:

Da cutremurele sunt provocate de occident prin scutul de la deveselu, si prin tehnologia 5g, Plus de asta au anceput sa apara manifestari de ozn care le provoaca

| sniteldulce8 a răspuns:

Sunt asa d multe cutremure pentru ca traim in vremurile de pe urma,, Când veţi auzi despre războaie şi veşti de războaie, să nu vă înspăimântaţi, căci lucrurile acestea trebuie să se întâmple. Dar încă nu va fi sfârşitul. 8 Un neam se va scula împotriva altui neam şi o împărăţie, împotriva altei împărăţii; pe alocuri vor fi cutremure de pământ, foamete şi tulburări. Aceste lucruri vor fi începutul durerilor