| Guess00 a întrebat:

Sal TPU. maine am examenul la romana, ce credeti ca pica schita, fabula, nuvela, pastel, caracterizarea unui personaj, sau explicarea unui titlu? ...eu cred ca pastel.

Răspuns Câştigător
| AdiSt a răspuns:

He si eu am examen...stai cati dau un model de examen pe care il fac si eu...asa vei avea o oareare idee despre ce iti va da http://subiecte2012.edu.ro/2012/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/..il downloadezi u si dupa il rezolvi:D. sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Madilyn a răspuns:

Am si eu o banuiala ca ori o sa ne pice pastel, ori explicarea titlului.:-s Pentru ca in ultimii 2 ani, celorlalti le-a picat genul epic [ spre exemplu anul trecut au avut de demonstrat ca un fragment apartine basmului ].

Oricum, sper sa nu ne dea poezie. happy Le uraaaasc. straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Madilyn):

Pastel cred ca o sa fie anul acesta MăDuşca, si daca ne va da interpretarea titlului cu continutul poeziei va fi chiar simplu.
Oricum iti urez multa bafta!