| Bordei_Verde_Madalin_1994 a întrebat:

Salut,am si eu o problema la scoala si vreau sa stiu daca se poate rezolva.
O duc prost cu invatatul si primele mele note sunt meci faza este ca sunt in cea mai buna clasa din liceu A. Diriginta mea vrea sa ma mute, se poate fara acordul meu?

2 răspunsuri:
| jozsef10 a răspuns:

Nu,nu se poate sa te mute fara acordul tau,dar poate sa te oblige sa te muti, prin descurajari! Dar nu te da batut, daca ai ajuns pana in aceasta clasa asta inseamna ca poti sa inveti mai bine, si ca ai potential! Trebuie sa acorzi unpic mai mult timp invatatului, si cred ca totul se rezolva! big grin

| Liviu a răspuns:

Punete'n c*r cum te-a invatat jozsef10 si o sa ai multe de pierdut.Pe scurt pe tine ce te intereseaza? Sa cunosti toate alea? Care oricum nu o sa iti aduca mare folos si nu o sa le folosesti pe termen indelungat.Sau sa ai multe note de 10? Automat daca esti mutat la o clasa mai slaba, testele vor fi mai slabe, vei lua note mai mari.La fel si cu faza liceelor.Un liceu mai prost, termini cu medie mare.(Dar la bac e la fel pentru toti)Asa ca ai de ales.Ori vrei medie mari ( pe invatat putin) Ori vrei medie mari (pe invatat pe branci).