| GoodGuy a întrebat:

Deci am intrat la un profil de filologie bilingv engleza(unde am dorit) si as vrea sa imi spuneti cum este la proilul acesta.Eu mai stiu unele lucruri dar as vrea sa stiu acestea de la unul care a fost la profilul respectiv.
As dori sa stiu ce materii si cate ore fac pe saptamana.In legatura cu engleza asa am inteles ca se fac 6 ore pe saptamana si 2 sau 3 de limba a 2 a (in cazul meu germana). Daca am inteles gresit va rog sa imi spuneti.As mai dori sa stiu daca se fac unele materii in afara de engleza in limba engleza, cum ar fi geogragie, istorie, etc...Din ce materii voi da tezele si ce se face in clasa a -IX- a la istorie si la geografie.
Nu vreau sa par ca habar nu am despre acestea doar ca vreau sa aflu mai multe, sa fiu pregatit.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| SweetChildOAxls a răspuns:

Hei! Eu sunt la acest profil si acum trec in clasa a 11-a.
Se fac 5 ore de engleza pe saptamana + o ora de optional in limba engleza (eu am avut in clasa a 9-a geografia Marii Britanii si in clasa a 10-a istoria Marii Britanii), si doua ore de franceza/germana. La engleza veti fi impartiti in doua grupe.
Teza dai la romana, engleza, istorie si latina.
La geografie vei incepe din nou cu Universul, definitia fiecarui termen, si intr-un final vei termina cu tipurile de climat. La istorie nu mai stiu exact, dar a fost frumoasa happy
Daca mai ai alte intrebari, le poti pune pe privatwinking
Mult succes la scoala! big grin