| lucian69 a întrebat:

Imi puteti spune si mie un liceu cu profil doar de informatica din Iasi.

Răspuns Câştigător
| RobertFHC a răspuns:

E liceu teoretic de informatica, adica da.

13 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Liceul de Informatica Grigore Moisil

| RobertFHC a răspuns:

Grigore Moisil e singurul pe care l-am gasit.

| lucian69 explică (pentru RobertFHC):

E doar cu profil de informatica?

| Cosminovici18 a răspuns (pentru lucian69):

Da

| lucian69 explică (pentru RobertFHC):

Daca nu iau simularea la mate sau romana depinde. Pot intra la liceu?

| lucian69 explică (pentru Cosminovici18):

Daca nu iau simularea la mate sau romana depinde. Pot intra la liceu?

| Cosminovici18 a răspuns (pentru lucian69):

Nu poti intra la liceul de informatica daca pici examenul daca pici la simulare nu e nimic dar trebuie sa ai o medie de absolvire peste 8.50 cam asa

| lucian69 explică (pentru Cosminovici18):

Eu nu am 8.50, dar am 7 si ceva media. Deci nu pot intra.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru lucian69):

Ultima medie cu care s-a intrat anul trecut a fost de 9.24!

| lucian69 explică (pentru Cosminovici18):

Pffff

| lucian69 explică (pentru Cosminovici18):

Pai profa mea de mate a spus ca de anul asta cine nu ia peste 5 la matematica si la romana nu intra la liceu. A spus ca nu conteaza ca el/ea are 9 sau 10 pe linie, daca nu iei peste 5 la ambele nu intra la liceu. Asa este?

| Cosminovici18 a răspuns (pentru lucian69):

Asa e dar conteaza si media de absolvire adica cea din 5-8 si daca ai note mari si media va fi mai mare si daca iei peste 5 la ambele discipline la examen ai un avantaj pentru ca te ajuta si media de absolvire.

| lucian69 explică (pentru Cosminovici18):

Mie media de 5-8 imi este cam un 7, dar nu sunt sigur ca o sa iau la ambele discipline la romana poate iau...

| RobertFHC a răspuns (pentru lucian69):

E liceu teoretic de informatica, adica da.