| Losnams a întrebat:

Am terminat clasa a 8a si urmeaza sa imi cunosc noii colegi de la liceu. Ce urmează să facem? Asteptam repartizarile si ne întâlnim în vara sa ne cunoastem mai bine, ne facem grupul clasei? Voi ce-ati facut la momentul acesta?

6 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Îți găsești niște oameni cu care vorbești, te alături unei bisericuțe, iar după ce terminați, nici dracu nu mai cunoaste pe nimeni.

| BlackRaven45 a răspuns:

Depinde de colegii tai. La mine au luat cativa initiativa si au facut grupul clasei dupa cateva zile de la afisarea repartizarii. O sa va cunoasteti in mediul online probabil, si daca va puneti de acord o sa va si intalniti. Am discutat tot felul pe grup si i-am mai abordat pe colegii cu care am considerat ca am mai multe lucruri in comun in privat ca sa imi fac prieteni noi.

| XYZ02 a răspuns:

Depinde,in cazul meu nu a avut loc nicio intalnire sau ceva de geunl acesta, grupul clasei a fost facut dupa primele zile de liceu.
Dar cateva clase intr-adevar ca s-au intalnit in vara, acum depinde de voi, o sa ai o lista cu colegii de clasa si daca unul dintre voi doreste sa organizeze ceva se poate.

| ShadowLoleris a răspuns:

Când începe anul școlar, te duci direct la liceu, cum făceai în gimnaziu, nici nu ai de unde să știi ce colegi vei avea.
După ce aflii la ce liceu vei fi, trebuie să te duci să te înscrii.

| Losnams explică (pentru ShadowLoleris):

Apar repartizarile pe internet pe 12 iulie.

| Catrice a răspuns (pentru Losnams):

Da, asa e.
Dar ajungi în clasa cu Ion din satul X, carea a făcut școală în sat. De unde știi unde sa va întâlniți sau cum arata?!