| Striker14 a întrebat:

Cum vi se pare clasa a opta? E mai usoara ca a saptea? Cum vi s-a parut voua?

9 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

Este mai stresant, pentru că urmează examenele și toate cele, și bineînțeles că este mai greu, dar dacă înveți ieși la liman. Spre sfârșit profesorii o lasă mai ușor ( sem II)

| Northern a răspuns:

Cuvinte ce definesc clasa a 8-a; Poliedre(piramide etc.),Functii,Expresii algebrice,Analiza frazelor(urasc partea asta),Lecturi plictisitoare gen Baltagul, Miorita, Stres, Stres, Stres ...degeaba.

| ayosmdk a răspuns:

La profii pe care i-am avut a fost o durere de cap.
Deci aia nu dadeau deloc note mari.
Ce pot sa spun, trebuie sa inveti mai mult pentru examene. In rest totul e la fel.
Materia e putin mai grea dar asta e ceva normal.

| Anonymous1995 a răspuns:

Nu prea se mai invata, mai mult se pune accentul pe ce ai invatat inainte, o sa treaca repede big grin

| 0Andrew0 a răspuns:

Mai mult recapitulare decat lectii noi.

| AliceMaria1 a răspuns:

Buna.Pai depinde cum vezi lucrurile.Este grea pentru persoanele care nu invata pe parcursul anilor deoarece se fac multe lectii care au la baza teoriile invatate in clasele mai mici.O alta problema este stresul evaluarii nationale.Asadar,dupa parerea mea daca clasa a saptea ti s-a parut usoara atunci nu vei intampina greutati nici in clasa opta.

| YoonJoo a răspuns:

Pai mi s-a parut cea mai usoara.La romana a fost foarte plictisitor, la mate nu au fost chestii foarte grele iar la istorie/geografie in 20 de minute(maxim) inveti lectia.E putin mai naspa pentru ca trebuie sa dai teza la istorie/geografie.Cu fizica si chimia nu prea m-am stesat, a fost usor.Eu sincer nu m-am stesat cum a inceput scoala pentru examen, m-am stresat in ultimele 2 saptamani laughing.Una peste alta am absolvit-o mai usor decat credeam cu o media mare, asa cum iti doresc si tie big grin

| Emanuel_Robert_1998 a răspuns:

Salut. Poi dupa parerea mea ii cea mai penala. Materia nu-i asa grea si deja ii pierdere de timp sa mai treci pe la scoala. Sau cel putin asa a fost pentru mine a 8 a doar distractie si teme nefacute.

| XxKosminxX a răspuns:

De-abia ce am absolvit-o si iti pot spune ca este un pic mai grea fata de celelalte clase deoarece acum este cel mai important an si trebuie sa inveti pentru examene...plus ca, bineinteles, ai examenele de capacitate... sper ca am fost de ajutor!