| May2001 a întrebat:

Intru in clasa a IX-a si am fost admis la un liceu pe profil intensiv engleza. Eu as fi vrut sa intru la intensiv franceza dar având medie prea mare am intrat la engleza. Problema e ca ambele clase aveau același cod deci nu am putut eu alege, s-a luat în ordinea mediilor. Eu am făcut cerere de transfer de la intensiv engleza la franceza. Credeți ca va fi aprobata? Va rog... ajutati-ma!

1 răspuns:
| ABCD122 a răspuns:

Devreme ce ai avut medie mai mare decât cei de la intensiv franceza, cererea ta, cel mai probabil, va fi aprobată!
In cel mai rau caz va trebui sa găsești un loc liber, sa găsești un voluntar care sa facă schimb de locuri cu tine: gen el merge la intensiv engleza, iar tu la franceza. Asa se procedează in liceul meu. Mult succes! happy