| assassincreed33 a întrebat:

La examenul de ieri ( ex 3, sub 1 ) trebuia sa scriem doua cuvinte sau grpuri de cuvinte care indica timpul actiunii. Eu am scris doar " vara, la vacanta cea mare ", cineva zicea ca trebuia sa scriu mai multe.Intrebarea mea este daca e corect acest raspuns si daca mai trebuia sa scriu ceva.

Răspuns Câştigător
| Marzipany a răspuns:

Vara,la vacanta mare si la chestia cu strugurii(toamna). Primesti doar 3 puncte din 6...sa iti dau baremul de corectare :http://www.hotnews.ro/......romana.htm

3 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Da, mai era unua:
La parguitul strugurilor

| andreyrazvan1 a răspuns:

Sunt gelosi.Este bine cum ai scris.Te rog da-mi funditalaughing)))))))).

| assassincreed33 explică (pentru andreyrazvan1):

Deci nu trebuia sa mai scriu inca ceva?