| Dny_Dani_1996 a întrebat:

Salutari, stie cineva la ce nivel se face matematica la Masurari terestre si cadastru din cadrul Agronomiei (Bucuresti)?
Mentionez ca eu nu prea am facut matematica in liceu (profil vocational), dar cred ca ma pot acomoda.
Orice informatie este bine venita.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU cred că te vei descurca :(
Se fac mai multe tipuri de Matematici destul de ( sau chiar foarte ) GRELE!

Vezi materiile în "Planurile de învăţământ" de la linkul oficial :
http://www.fifim.ro/fisiere/file/merged_document_4.pdf

http://www.fifim.ro/......tamant.pdf

Toate cele bune.

| Dny_Dani_1996 explică (pentru bursuc001):

Multumesc de raspuns, privind in detaliu cred ca singurele care ma pun pe ganduri sunt : Algebră, geometrie analitică, geometrie diferenţială si analiza matematica, si cred ca astea se pot invata daca imi dau interesul pentru ca sunt lucruri noi care se invata in facultate ( nu am auzit de ele pana acum ). Totodata, nu sunt chiar 0 cu matematica, mai stiu si eu cate ceva.
Pentru ca din cate am observat matematica si fizica se fac doar in primul an si primul semestru din anul 2, restul sunt materii de specialitate.
Ideea e ca ma atrage domeniul asta, de preferat era arhitectura dar cand m.am decis era deja prea tarziu.

| bursuc001 a răspuns (pentru Dny_Dani_1996):

Mda, ce să-ţi spun, poţi ÎNCERCA!
Ştii cum se spune : "Încercarea moarte n-are... "

Succes!