| anonim_4396 a întrebat:

Scoala a ajuns sa fie considerata un pub? In ultima vreme observ tot mai multe panarame de elevi pe TPU care pun intrebari ce depasesc limita bunului simt.

Intreba unul daca e normal sa fie avertizat de profesori sau directori cu scaderea notei la purtare sau mai stiu eu ce pentru ca fumeaza in scoala/liceu. Chiar asa am ajuns sa vedem?

5 răspunsuri:
| usuk a răspuns:

Evident ca e un "pub", mergi la scoala ca sa socializezi si nicidecum ca sa inveti; in ziua de azi, 99% din materia care se preda e plictisitoare; 99% din profesori ori sunt batrani, rigizi si melancolici(traiesc in vremurile lor) ori sunt tineri care nu au avut altceva mai bun de facut decat sa se faca profesor(aceasta meserie nu mai e atragatoare) si care nici nu-si cunosc materia; si da, stiu ce spun
daca le pui toate la un loc, nu e nimic surprizator.e chiar normal

| anonim_4396 explică (pentru usuk):

Stai asa, una e perspectiva ta putin ironica(sau asa sper) despre sistem, alta e sa ajungi sa te intrebi ca individ daca meriti penalizari pentru nerespectare de regulament sau chiar de ce nu, proasta crestere... atat de retard sa ajungi?

| usuk a răspuns (pentru anonim_4396):

[evident ca e ironica]
"acasa", parinti sunt plecati la munca, la scoala(din ce am scris mai sus) profesori nu-i invata nimic, dupa cum nimeni nu se naste inteligent, progeniturile nu au decat sa ramana proaste deoarece nimeni nu le poate ajuta in acest sens; e un sistem de tip "cerc vicios", oameni prosti se nasc ca sa nasca oameni prosti; sistemul oricum nu e proiectat pentru oameni, ci pentru el, insa am impresia ca ma sustrag de la subiect. nvmd

Răspuns utilizator avertizat