| Piticmare a întrebat:

Sunt clasa a 12-a cu profil mate-info si inca nu m-am decis ce facultate sa urmez... Mi-as dori sa dau la ASE dar nu sunt singura la ce ramura. Poate cineva care a urmat aceasta facultate sa imi dea o idee despre ce as putea face dupa ce termin facultate, cam ca de bine/prost as fi platita? Mi-ar place sa incerc la Finante, Banci sau Contabilitate. Sunt bune? va rog ajutati-ma pentru ca nu mai am mult timp si nu stiu ce sa fac. va multumesc

2 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Ar trebui sa te interesezi la facultatea la care ai vrea sa mergi. Eu sunt tot la Economie, iar in primul an nu suntem grupati pe domenii. Asa macar mai ai timp un an sa vezi ce ti-ar place, dupa materii ce le faci.
Cat despre finante banci nu stiu ce sa zic. Sunt extrem de multi la acest domeniu. Contabilitate suna mai ok. Sau informatica economica, relatii internationale, managment, marketing etc. Sunt foarte multe care sunt cautate, insa nu prea merg studentii la ele. Toti se ingramadesc la finante

| Piticmare explică:

@lindemona: pai da dar eu ma gandesc ca daca fac contabilitatea nu se castiga asa de bine apoi... sau poate nu stiu eusad