| Guriuc a întrebat:

Sunt din R. Moldova. Am facut in gimnaziu limba franceza, dar in liceu vreau sa trec pe profil real si sa dau bacul la engleza, e posibil asa, daca da cum?

Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Cand vei ajunge în clasa a12 a, poti alege la ce vrei sa dai. De asemenea, la înscrierea la liceu vei alege ce limbi vrei sa faci pe parcursul liceului

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

îți alegi când te înscrii la bac la ce limbă dai competențe, nu contează ce ai făcut. Poți să dai la orice limbă străină cât timp ai un profesor de acea limbă în liceu.