| andre8 a întrebat:

Daca am facut in gimnaziu germana e posibil sa fac la liceu engleza?

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da e posibil, eventual trebuie sa dai o diferenta dar nu e greu.Bafta!

| Magnific a răspuns:

Pai nu cred.normal e sa faci ce-a ce ai invatat pana acum si la liceu tot germana ai sa faci.pentru ca o sa te intrebe ce limba ai invatat generala. dar poti sa pui engleza daca vrei tongue eu asa am facut.am avut prima limba franceza dar am pus engleza sa fac.si asat fac acum big grin

| ChRoM a răspuns:

Depinde daca ai facut germana din cls 1 esti la germana avansat si dai teza la germana, depinde de profil, si cealalta limba care ai facut-o dintr-a5a e o a doua limba

| BubuLina999 a răspuns:

Da

| TeoIonela a răspuns:

Pai...stai putin.Ai facut numai o limba straina in generala? N-ai facut engleza si altceva? adica franceza sau germana? In fine, da e posibil sa faci engleza la liceu si automat si o alta limba straina.

| rin a răspuns:

Nu știu cum funcționează alte licee, dar în liceul în care învăț un elev se poate transfera cu ușurință de la germană la franceză, de exemplu, cu condiția ca transferul să fie solicitat la începutul clasei a XI-a. e nevoie doar de o cerere la secretariat.

| Sound_9139 a răspuns:

Eu am facut toate limbile (mai importante) germana, engleza, franceza iar la liceu am facut doar franceza si engleza...