| matu03 a întrebat:

Am 19 ani iar in curand ii voi intalni pe parintii iubitei mele. Nu ma duc special pentru asta, ma duc doar in vizita pe la ea, deci implicit ii voi intalni si pe ei. Ma rog. Treaba nu este una foarte serioasa deci nu ma voi duce acolo in pantaloni de stofa si la camasa. Spun asta ca sa va faceti o idee. Intrebarea e urmatoarea: Ce cadou sa le fac parintilor? Sa fie un buchet de flori pentru mama si o sticla de ceva pentru tata? Sau un cadou "la comun"? Sau nu stiu. Ce recomandati?

6 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Cred ca e foarte bine.Bineinteles ca ii vei lua si iubitei un buchet sau nu?

| Anonima3127 a răspuns:

Salut, da, asa ar fi cel mai bine, o sticla de vin pentru tatal ei, un buchet de flori pentru mama iubitei tale, si un buchet pentru eahee hee
Multa bafta!

| CataC a răspuns:

Salut.
Mamei un buchet de flori si tatalui tot vreun nimic simbolic, o sticla vin e cel mai simplu, daca nu stii de care mergi pe alb demisec.
Nu te apucade investigatii gen hobby-uri si alte minuni, e si mai scump si nici nu-si are locul la varsta ta si la prima intalnire.
Stiu si ei ca ai 19 si ca nu esti pe banii tai, nu e cazul sa cheltui mult.
Bafta

| Blamely a răspuns:

Depinde, poate tatăl iubitei tale nu bea alcool. Iar mama ei poate să fie alergică la flori.
Interesează-te întâi, cel mai bine este să te sfătuieşti cu iubita ta despre asta.

| NoRegretsxx a răspuns:

Dap. Ai dreptate. Cel mai ok cadou e cum ai zis tu. Flori si o sticla de ceva. Chiar daca nu bea o sa o dea mai departe si el asa ca e bine.
Mult succes.

| matu03 explică:

Mentionez faptul ca nu vreau sa le fac un cadou care sa fie prea "wow", adica "prea mult" dar nici ceva care sa para ca nu imi pasa.