| Sister00 a întrebat:

Ajutati-maaaaaa.
Cum sa cuceresc un baiat?
Sa-l fac sa se indragosteasca de mine,sau sa-l fac sa vrea sa fie impreuna cu mine, el stie ca il plac., si inainte lui i-a placut de mine.
Cum fac sa fie cu mine?

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai cum sa obligi pe cineva sa fie cu tine. Dragoste de-a sila nu se poate.
Poti incerca sa intri in vorba cu el, sa fii draguta cu el, sa ii faci complimente, sa razi la glumele lui si chestii de genul acesta.
Aceste lucruri nu iti vor garanta insa 100% o relatie cu el, dar cel putin va va apropia pentru a va cunoaste mai bine reciproc.

| iurii75 a răspuns:

Nu poţi să impui pe cineva să te placă, totuşi poţi vedea unele sugestii la general http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011153