| potatomonster a întrebat:

Am si eu nevoide de niste ajutor. Prietena mea imi tot spune sa ii pun intrebari cum ar fi: ce iti place la o fata(asta am pus-o eu) si am cam ramas fara idei... Daca puteti va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste intrebari decente din capitolul relatie/locuri de intalnire

4 răspunsuri:
| ivanhoe a răspuns:

Vezi in ce domeniu nu se pricepe si pune-i intrebari de acolo. Va inceta sa mai doreasca sa fi e intrebata. Asta in cazul in care si tu vrei asta.

| SkyPilot a răspuns:

Cauta pe internet. Cele din link sunt mai pentru adlti, dar poti adapta multe din ele.
http://www.cosmopolitan.ro/......ct-1763652
Nu ai decat sa google dupa intrebari si subiectul care te intereseaza.

| lBroken69 a răspuns:

Căutaţi lucruri în comun.
Poţi să o întrebi/vorbiţi de filme, muzică, sport, sau orice alte lucruri de genu.
Află ce lucruri îi plac, şi ce nu.
Gen: Ce ai face dacă?
-Îţi place să?

| T0T a răspuns:

Eu știu că întrebările nu se pun la comandă ci doar dacă ai o nelămurire sau ești curios ce va spune sau cum gândește interlocutorul.