| Alexandraaaa_6420 a întrebat:

Bunaa! Ajutati-ma si pe mine urgent! Azi am o intalnire cu un tip super super super DRAGUT! Il plac de mult timp, si acum ma place si el pe mine dar asta o sa fie prima noastra intalnire si sunt foarte emotionata! Pentru ca nu stiu cum s-l tin, in care parte sa stau, unde o sa ne ducem, ce sa-i zic, cat sa stau, cum sa stau langa el, cum sa ma uit la el, cand sal tin, cat sal tin, cand sa plec, cand sa ma intorc, cand sa ma duca acasa, ce-i zic pe drum cand ma duce. Ce-o sa vorbimmmmm?!laughing)Pentru ca totul am vorbit pe mess! Si chiar nu stiu ce intrebari sa ii mai pun.Va rog, ajutati-ma cu un set de intrebari! Si nu-mi spune-ti "Sti, trebuie sa lasi totul sa curga"Stiu asta, dar nu o sa fie asa, pentru ca o sa ramanem in pana de subiecte, pentru ca ne cunoastem deja de pe net! Va rog, ajutati-ma cu niste intrebari!

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Haide ma. Asa eram si eu, de fapt, nici chiar asa.
Nu vrei sa auzi ca totul vine de la sine, dar asta o sa-ti zic, totul vine de la sine.
Vorbiti chestii normale, ca si pe mess, puteti vorbi despre prieteni comuni, filme, muzica.[daca stii ce`i place.].
Despre el, tine, familie.habar n`am.

Sa te uiti la el, dar nu mereu, altfel va crede ca esti obsedata. laughing. Cand te uiti la el si se uita si el, zambeste.
Cand sa te duca acasa?
Cand vrei tu. Cand te saturi.

Cum sa-l tin straight face. Ce sa ti?
Daca vrea el sa te ia de mana, nu conteaza in ce parte stai, zic sa-l lasi pe el sa faca prima miscare, nu te grabi, ca nu e bine.

Unde va duceti. Unde vreti, intr-un parc, la o cafenea, la film.happy

Si chiar tu o sa faci tot? El nu ia vreo decizie? Nu te ia de mana? Nu deschide gura. straight face?

| Liviu3478 a răspuns:

Orice ati discuta sa nu aduci vorba de fostul. Puteti vorbi de o eventuala iesire in aer liber pe la padure sau la piscina ceva. Si sa tii cont si de tinuta in caz de ii cunosti gusturile big grin. Daca e un tip mai gelos nuprea ar merge o tinuta mai mini sau invers. Oricum multa bafta!

| Creolina a răspuns:

laughingmah atunci cand o sa ramaneti in pana de subiecte o sa intervina sarutulwinking...asa eram si eu la inceput cu prietenul meu, dar acum am ajuns mult mai departe si suntem de 2 ani si jumatate impreuna si ne iubim ca la inceput...asa ca trebuie sa-l lasi p el sa-ti arate ca vrea sa te sarute nu sa il fortezi sa te sarute pentru ca atunci o sa creada ca esti disperata dupa el, si apoi o sa`si baa joc d tine

| bubulikutza a răspuns:

Buna! Nu ma pricep cine stie ce la prima intaknire dar daca chiar te intereseaza sa fie una buna, manierata si cu bun simt intra pe site-ul www.clopotel.ro si da pe comportimentul codul bunelor maniere.Acolo gasesti un episod cu aceasta tema dar multe altele care te vor ajuta foarte mult. Ma bucur ca te-am ajutat! Te pup si mult mult succes la intalnire!

| Aliyaa a răspuns:

Stai calma si eu am fost asahappy Deci o sa va vedeti va salutati, va plimbati daca incearca sa te tina de mana nu refuza, priveste l in ochii pentru o interactionare mai buna, asculta l cu atentie si dai drepatate asta il va face sa se simta stiind ca are parte de toata atentia ta fi captivatata de ceea ce spune se va simti ca si cum ar fi cea mai importanta persoana in momentul acela, nu vorbi despre fostul baietilor nu le place acest lucru si de nici un fel sa nu l compari cu fostul tau prieten, pute ti vorbi despre vacanta ce planuri are, intamplari din viata lui, hobby-uri sunt multe subiecte de discutie insa ai grija ca discutia sa nu devina un intergogatoriu din care el sa se simta neplacut sau stangejit, apoi o sa vina si momentul sarutului lasa l pe el sa faca primul pas tu doar bucura te de sarut si traieste l din plin.Zambeste i mereu si ai grija la limbajul trupului. Iar in momentul in care plecati nu i spune sa te conduca acasa lasa l pe el sa te intrebe asta tu doar accepta(daca vrei). Bafta si o intalnire cat mai reusita!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am idee ce poti discuta cu Superman.Cred ca mai multe, la cit era de deschis la minte.