| Angeln a întrebat:

.cum credeți ca ar trebui sa bat apropo la un băiat ca sa ma ceara in căsătorie? ....ne iubim foarte mult...si el ar vrea sa ne căsătorim, dar nu stie daca eu vreau pentru ca am 17 ani...el are 20...credeți ca ar fi normal sa ii zic:"Ce ai zice daca ne.am casatori la vara?"..sau ceva de genu...suntem penticostali.el lucrează in Germania, ar vrea sa fiu cu el, dar nu avem voie inainde de casatorie.Si nici nu vreau sa stau cu el inainde de a ne căsători...aștept părerea voastră.Mulțumesc. FUNDA

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Spune-i direct. Daca va iubiti nu e nici o problema. Ar fi bine sa discutati inainte acest pas sub toate aspectele, el e cam tinerel iar tu esti un pic cam minora happy

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este sa discuti cu el despre acest aspect, respectiv cum vede si ce asteapta el de la relatia voastra. Nu strica chiar sa-l intrebi direct daca se gandeste la o casatorie, dupa ce tu vei implini 18 ani.

| MskDesign a răspuns:

Nu va grabiti, aveti tot timpul din lume.Cel mai bine este sa va bucurati de tineretea voastra.

| McGog a răspuns:

Sfatul meu este sa alegi un moment in care sunteti amandoi binedispusi, un moment in care totul este linistit si sa incerci sa deshizi u subiectul, insa nu face prostia sa il abordezi direct... incearca sa il intrebi daca simte acest lucru si cand in viitor ar fi dispus sa faceti acest pas. Sper ca iti va prinde bine sfatul meu. Succes

| Terro2029 a răspuns:

Casatoria nu e ceva de care nu mai poti sa scapi cand nu mai ai chef, in plus ca dragostea asta care o simti acum e trecatoare, majoritatea sunt, in cazul in care aveti o relatie de lunga durata cel putin 5 ani as zice ca e recomandata o casatorie dar asa de la varsta asta cred ca e teribilism.

| Mirabela_Maria_1996 a răspuns:

Daca esti sigura ca asta vrei ai putea chiar sa ii faci o surpriza la care nu se asteapta si sa il ceri tu, sa cauti momentul si locul potrivit in care sa faci asta, daca nu o poti spune verbal ii poti scrie pe un biletel ceva

| GeorgieWii a răspuns:

Eu te-as sfatui sa mai astepti putin...la varsta asta nu este niciunul pregatit emotional pentru o asemeni responsabilitate.