| lolabolanola a întrebat:

Buna doresc sa imi raspundeti neaparat.numele meu e laura si am 14 ani.am voie 30 min pe zi la calculator iar parintii mei sunt foarte duri daca iau o nota mai mica de 10 la scoala ma dezbraca si ma bat la fundul gol daca ma aud ca caomentez vin si ma pedepsesc sa stau 2 ore in genunchii pe coji de nuca si zic ca lo asa li se facea nu este zi in care sa nu mananc bataie la fundul gol cu cureaua odata am iesit afara cu prieteni si era si un baiat cand am ajuns acasa m-a batut si m-a pedepsit 3 ore in genunghi cu mainile sus. ajutati-ma nu mai rezist.va og ziceti-mi ce sa fac am 14 ani totusi.nu pot discuta cu ei deoarece mi-au zis ca daca le zis ceva mananc bataie dubla.seara trebuie sa ma culc la 8 deoarece cand ma duc in camera ei la 8 si 5 vin sa ceceteza si sa vada daca dom daca nu dom vin langa mine si-mi dau cateva palme ma trag de par, urechi, ma pun sa stau pe burta si imi dau de 15 ori cu curea la fund. sper ca ma veti ajuta.cand see enerveaza rau pe mine ma pun sa dorm dezbracata pe jos.

76 răspunsuri:
| andreea_6373 a răspuns:

Nu prea cred ca este adevarata. povestea.dar da mai exista si parinti de astai...RAR dar existabig grin

| deutSa a răspuns:

laughing chiar crezi ce ai scris aici? si toti creulii ti-au raspuns...

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
Ori ai o imiginatie foarte bogata ori te-ai uitat prea multe filme.Sincer nu cred ca este posibil asa ceva, ai innebunit cum sa-ti faca asa ceva? Si cum de ai 14 ani si stai cu mainile in san?! Suna la protectia copilului, cere-ti drepturile!
La revedere!happy

| ancuutssa a răspuns:

Mi se pare greu de crezut.Dar ar fi pacat tie chiar sa tii se intample asta si sa nu te ajute nimeni,discuta cu un profesor intai,sau un adult mai apropiat, dupa protectia copilului.E altceva cand suna un adult, e mai credibil.Asa poate sa zica ca inventezi tu doar asa pentru ca te mai certi, si iti mai da una din cand in cand.Sincer sunt foarte socata!

| Bianca_9857 a răspuns:

Pai eu am 14 ani si stau pana dimineata la calculator, parintii mei nu m-au lovit niciodata, doar cand am fost mai mica, acum ma inteleg foarte bine cu ei, dar daca povestea aceasta pe care ne-ai spus-o este reala ar fi indicat sa suni la protectia copilului, ce ai tu doar " parintii " nu se pot numi happy. Succes.
Pa, pa.

| Deni_2763 a răspuns:

Doamne fereste! Si eu credeam ca ai mei sunt rai! pai ai mai multe variante:1 fugi de acasa la prieteni sau familie ( dar nu tine mereu pentru ca o sa te prinda la un punct)
2. suna protectia copilului
3. vorbeste la scoala (parerea mea) mai bine cu parintii altui copil sau cu directoarea ca profii nu cred ca se implica
4. traieste asa cu ei pana la facultate
mult noroc!

| alliss a răspuns:

Nu cred absolut nimic. Nu pot sa cred. E prea de tot. straight face

| CautNume a răspuns:

Daca nu vrei cu protectia copilului mai suporta 3 ani dupa care pleaca de acolo

| BOOBZen a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine,fara suparare dar parintii tai sunt groaznici,in locul tau eu as vb cu ei, dar tu avand frica lor, suna la protectia copilului

| Roxiiiiii a răspuns:

Doamne! Si eu am 14 ani ca si tine.Si avem parintii foarte diferiti straight face.În fine. Gândestete bine inainte de a face pasu' pe acare ti l-ai propus.Ca pana la urma si la coada sunt parinti tai. Vorbeste cu un profesor/profesoara.si vezi ce iti spune.Ai grija de tine!:*

| andy_3120 a răspuns:

Nu stiu cum sa iti zic e cam dificil la tine.un sfat incearca sa faci cam tot ce sp ei fara sa le intirci vb si sa stai linistita, si sa respecti programul impus. sper sa reusesti.

| vladx001 a răspuns:

116111 telefonul copilului daca esti supravegheata si te prind si nu ai mobil roaga o prietena sa suni dupanr ei cand incepe anul scolar e grav ce se intampla

| xCatastrophe a răspuns:

Pffiuu si ai mei m`au batut cand am varsat siliconul pentru masina adica cateva palme la fund si tras de par si ziceam ca tata e rau mai bine fugi de acasa sai ia un cutit fa ceva nu sta nu ai picioare sa fugi? Cand pleaca vreodata sau dorm sau oricand ia un telefon valabil si suna la 116111 si fugiiiiiiii... Daca asti sunt parinti atunci afara ploua cu bani. Deci singura cale este sa fugi de la ei. sau spargele capul cu o teava sau un bolovan

| deniisu a răspuns:

Doamne iarta:oeu nu as rezista:o eu ori as pleca de acasa ori as merge la politi protectia copilului, si e grav rau.am mai auzit de parinti care is bat copii da nici chiar asa.Ma gandesc ca esti plina de vanatai deci ai dovezi du-te la protectia copilui sau vorbeste cu un adult sa mearga cu tine...nu trebuie sa te ia de la parinti tai cred ca un advertismen este de ajuns sa fie mai blanzi cu tine...sau poti sa,, i ameninti,, ca te duci la politie. daca te bat mai rau pentru asta du-te:Osau spune-le ca te-ai saturat si nu mai suporti si riposteaza cand vor sa te batahappy

| Hunedoreanul a răspuns:

Observ ca-ti plac fanteziile. Astepti sa te creada cineva?

| KimY a răspuns:

Si eu care credeam ca parintii mei sunt stricti`straight face ca nu ma lasa afara dupa ora 22:00 straight face. Suna la protectia copilului daca e adevarata povestea ta.

| Hunedoreanul a răspuns:

Nu e nimic adevarat, nu fiti naivi.

| CautNume a răspuns:

Sa ne zici ce ai facut (si daca e inventata asteptam partea a 2 ahee hee

| TheLastSmile a răspuns:

Pai suna la protectia copilului.Sincer mai bine afara decat in casa

| Voinicuuu a răspuns:

Acum.nu vreau sa te supar.sau sa te negajesc...dar. poate nu ai fost dorita de catre ei.si acum te persecuta.

| roxanik17 a răspuns:

Buna! Oamenii aia nu se numesc parintii, bitat de tine cred ca esti terminata...du-te la protectia copilului sau Suna la 116111, telefonul copilului. urgent

| Hunedoreanul a răspuns:

Nu fiti copii, e doar o fantezie, absolut nimic adevarat si cel mai probabil nu are 14 ani cum declara.

| aLeX_5574 a răspuns:

Ai parinti handicapati sincer nu te supara du-te baa la politie

| bbubby a răspuns:

Tu nu prea te exprimi ca un copil "traumatizat" (Scuza mi cuvantul dar pedepsele pe care le enumeri sunt extrem de crude) eu stiu ca un copil care este tratat astfel de parintii lui este inchis, necomunicativ si foarte greu se deschide in fata cuiva.tu insa nu ai nici o problema de ati asterne "problemele". daca e adevarat ceea ce spui ma tem ca nu te pot ajuta decat cu sfaturi sa rezolvi relatia dintre tine si parinti. eu cred ca cel mai bine ai lua legatura cu psihoogul scolii(nu ca ai avea nevoie ) dar va sti cel mai bine sa ia masuri si sa intervina in familia voasta... ori apeleaza la protectia copilului dar te vor lua de langa ai tai

| AngelSummer a răspuns:

Nu stiu dc dar ceva ma face sa cred ca e doar o minciuna gogonata de-a ta!

| GEORGE a răspuns:

Si vrei sa iti mai zic ceva? daca nu te lasa la calculator de ce ti l-au mai cumparat. eu ma iau in gura cu mama si cu tata daca ma supara. da si fugi.

Răspuns utilizator avertizat
| Dreamt a răspuns:

Daca e real protectia copilului scrie pe ei! straight face

| GMVBOSS a răspuns:

Asta este abuz. Daca nu minti incearca sa pleci de la scoala direct la politie. Vorbesc serios! Adica nu esti om sau ce? Si nu inteleg de ce nu contactezi profesorii,care sigur te pot ajuta (am avut un caz similar in scoala). Pentru ceea ce iti fac pot sa-ti piarda tutela, iar asta,pentru mine, este cel mai frumos caz. Nu stiu daca am dreptate, dar asta e parerea mea. Insa m-ai facut fericit. Mi-am dat seama ca am niste parinti foarte buni, chiar daca-s divortati.

| yonutz04 a răspuns:

Cred ca mintirolling on the floor