| ÁnΌMŀŠ a întrebat:

Eu am 18 ani, iar mama isi doreste sa mai faca un bebelus. Intrebarea mea este in felul urmator: oare mai are rost sa faca acum, avand in vedere ca e diferenta atat d mare? Adica... Ar putea sa imi zica mie mami... Voi ce credeti? Astept o parere.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un copil se naste pentru el insusi, nu pentru parinti, nu pentru frati. Deci da, are rost sa faca un copil acum, ar trebui sa facem copii ori de cate ori ne permite sanatatea, vrem si putem sa-i crestem si sa-i educam. vei vedea ac si tu il vei iubi imens, ca pe un frate, nu ca pe copilul tau si ti se va parea absurd ca te-ai gandit chiar si o clipa ca o viata noua nu ar avea rost

| IsabelaIssa a răspuns:

Daca femeia asa simte ca mai poate face fata inca unui copil mic si si-l doreste, de ce nu!? Un copil e o binecuvantare. O sa iti placa si tie, ai sa vezi. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Si Hitler a fost o "binecuvantare"?
laughing

| lpavel a răspuns:

Sunt de acord cu ea! Ce conteaza cati ani ai tu? big grin

| Felys a răspuns:

Mai am un frate si cand eram copii mama noastra ne-a cerut parerea daca am mai vrea un fratior, asta se intampla cand aveam in jur de 14-15 ani, i-am spus clar ca nu ne mai dorim inca unul si sa ne lase cu asemena absurditati, acum sunt la randul meu mama a unui singur copil si pentru nimic in lume nu mi-am mai dorit inca unul cu atat mai mult la o asa diferenta de varsta unul de celalalt, imi pare rau dar eu nu sunt de acord cu copii facuti dupa 40 ani, chiar daca vor fi voci care ma vor contrazice

| kar1GaNNN a răspuns:

Daca isi doreste atat de mult, de ce nu, cat de frumos ar fi un omulet mic sa te joci cu el si sa-i dai de mancare.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Parca ai vorbii de un caine laughing

| Lawliet14 a răspuns:

Un copil e binevenit si e o binecuvantare. Sa vezi ce-o sa-ti placa si tie! tongue S-asa ai o varsta si tu o sa-ti vezi de iubit si de scoala mai mult, atat de mamoasa esti?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duce lispa de ocupatie.
cam aiurea

| HowdidIgethere a răspuns:

Daca este sanatoasa si il poate creste...

Un copil ii face mai buni pe cei din jur.

| Anaad a răspuns:

Inainte sa fie mama ta, este femeie. Ea isi doreste inca un copil, ceea ce probabil ii va aduce noi impliniri. Tu ai crescut, probabil nu mai simte atat ca ai nevoie de ea. Cu toate ca este o decizie cu impact si asupra ta, eu zis sa lasi deoparte egoismul si sa incerci sa te gandesti si la ea.

| Dogx a răspuns:

Si eu sunt singur la parinti si nu mai am nevoie de frati... am deja 16 ani si nu imi mai trebuie.
Cand o sa fi mai mare o sa ai nevoie de el/ea, si eu sunt de acord cu mama ta.

| Lidiasm a răspuns:

Eu cred ca este o idee buna, deoarece când tu vei fi plecat in lume, ea va avea cu cine sa stea. Părerea mea.