| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu cum sa procedez. Este un baiat care imi trimite mesaje si scrie si alintaturi desi eu i-am zis ca nu vreau sa faca asta dun moment ce intre noi nu este nimic.Pentru mine e indiferent daca mai tin sau nu legatura cu el dar as vrea sa o intrerup pentru ca observ ca el se gandeste mai departe, isi face iluzii si bate apropouri sa fim impreuna. Problema e ca mie Nu imi place de el. El si-a dat seama cat de cat, cred, pentru ca eu nu il caut si nu ii scriu lucruri dragute cum imi scrie el. Cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa ii spui. "Observ ca tu ma placi, dar eu nu simt nimic pentru tine. Iti pierzi vremea. Ti-am mai spus sa nu imi scrii lucruri dulci/romantice. Cum eu nu am nici un sentiment de acest gen pentru tine, astfel de mesaje ma deranjeaza. Iti multumesc pentru intelegere!"

7 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Blocheaza-l.Asa vei scapa de obsedat.

| RAY a răspuns:

Daca omul e obsedat de tine ce sa faci il ignori si gata, dn pacate fetitele masculine din ziua de azi procedeaza astfel tot mai multi, sper ca nu-i de pe TPU

| neutrino a răspuns:

Nimeni nu te obliga sa-l iei in seama si sa-i raspunzi. Ignora-l total si in curand se va potoli.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Stiu, dar e ciudat sa fac asta asa dintr-o data. Tocmai de asta e greu. El nu mi-a vorbit niciodata urat, e respectuos, nu stiu, dacă cineva ma saluta, eu salut, mi se pare lipsa de educatie, respect, dacă nu fac asta, asa e si cu el, daca el imi scrie: Buna, ce faci... Eu ce sa ii zic? Daca nu ii raspund o sa ma intrebe ce s-a intamplat daca a gresit cu ceva, asa e el si. Ce sa ii zic?

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

In acest caz ii poti raspunde politicos, scurt si fara sa te abati.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Asa fac de fiecare data, fara sa mai adaug nimic in plus ca sa isi dea sema ca nu vreau sa continui conversatia.

| Lawliet14 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti draguta, nu? Nu merita oare oamenii explicatii? Asa sigur ii tai avantul. Majoritatea oamenilor sunt prosti si ii trateaza pe semeni cu indiferenta. Cel mai dureros e sa nu ti se ofere nicio explicatie! I-ai spus oare? Nu intelege de vorba buna? Atunci chiar are o probema daca i-ai spus raspicat.